Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Medjugorie - objawienia, opis

Medjugorie to miejscowość położona w południowej części Hercegowiny. Jest to bardzo znane i często odwiedzane miejsce pielgrzymkowe w Europie. Znajduje się tam kościół pod wezwaniem św. Jakuba, dom pomocy osobom uzależnionym oraz domy różnych wspólnot - Wspólnoty Błogosławieństw i Oazy Pokoju. Niedaleko tej miejscowości położone są dwa wzgórza: Wzgórze Objawień (Podbrdo), Wzgórze Krzyża (Kriżevac). W miejscach objawień znajdują się krzyże, do których przymocowane są obrazki lub kawałki papieru z życzeniami, obietnicami i prośbami pielgrzymów.

Pierwsze objawienie miało miejsce 24. czerwca 1981 roku w części wzgórza Podbrdo. Matka Boska ukazała się wtedy sześciu świadkom, którzy świadczą pod przysięgą, że ukazała im się Błogosławiona Maryja Dziewica. Osoby doznawszy wtedy wizji, tzw. szóstka widzących, twierdzą, że mają owe wizje po dzień dzisiejszy. Z objawieniami związane są orędzia, czyli krótkie przesłania o charakterze religijnym, w których Błogosławiona Maryja Dziewica poruszała temat pokoju na świecie, znaczenie wiary i codziennej modlitwy czy przestrzeganie postu. Zachęca takżę do czytania Pisma Świętego, do pokuty, podkreśla wartość rodziny oraz znaczenie dziękowania Bogu za wszelkie dostępne ludziom dary i możliwości. Każde objawienie było poprzedzone  białym światłem, pojawiały się dziwne znaki, tj. obracanie się krzyża czy kształt hostii na słońcu.

Stolica Apostolska oficjalnie nie uznała tych objawień. Jednym z powodów jest bardzo długi czas trwania objawień, które rozpoczęły się w 1981 roku i rzekomo trwają do dziś. Pojawiają się także sprzeczności co do wyglądu postaci.

Podobne wypracowania do Medjugorie - objawienia, opis