Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sens życia - jaki jest sens życia człowieka w perspektywie biblijnej? Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Biblia jako „księga nad księgami” organizuje w sobie wiele różnorodnych wątków tematycznych. Znajdziemy tam odpowiedzi na różnorakie pytania, gdyż Stary i Nowy Testament mają charakter nie tylko religijny, ale i filozoficzny, moralno-etyczny i psychologiczny. Pojawiają się w niej również rozważania i przemyślenia na temat sensu życia.

Czym jest życie? Jest to dar od Boga. Żyjemy tylko jeden raz i przez marną chwilę. W czasie tej chwili Biblia nakazuje nam przystanąć i zamyślić się nad sensem naszej egzystencji. Szczególne w swojej wymowie są dwie księgi Starego Testamentu o charakterze bardziej refleksyjnym. Mowa o Księdze Koheleta oraz Księdze Hioba. Nie są to wszystkie księgi, w których zawarte są myśli na ten temat, jednak tu pojawia się ten motyw najwyraźniej. Z Księgi Koheleta pochodzi słynne zdanie: „Vanitas vanitatum, et omnia vanitas”, czyli „Marność nad marnościami i wszystko marność”.

Autor tej księgi każe nam zastanowić się w głównej mierze nad dobrami materialnymi, które gromadzimy. Jak jest napisane, wszystko kiedyś przeminie, a po nas samych zostaną jedynie prochy i kości. Natomiast bogactwa w niczym nam się nie przydadzą w życiu po życiu. Sensem życia...

Podobne wypracowania