Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Satanizm - co to jest satanizm? Definicja, opis, historia

Satanizm już samą swoją nazwą wzbudza postrach i trwogę. Jest to kult Szatana przejawiający się w czczeniu go jako swojego stworzyciela i pana. Satanizm ma charakter sekciarski, niemniej jednak bardzo szybko zyskuje sobie gorących zwolenników na całym świecie. 

Podobnie jak religia boska, tak i „religia szatańska” swoimi korzeniami sięga jeszcze czasów biblijnych. Pewnym rodzaju zaawansowaniem w tej sferze stał się okres średniowiecza. Był to czas wojen, chorób, zaraz, a także krucjat przeciwko ludom „niewiernym”. Satanizm powstawał jakby w opozycji do rodzącego się na nowo chrześcijaństwa.

Szczególnym rozwinięciem kultu szatana stały się praktyki czarodziejskie czarownic. Miały one prowadzić czarne msze, tańczyć nago wokół utworzonych przez siebie ognisk, pić krew kogutów, zabijać koguty i czarne koty na cześć i chwałę szatana. Najbardziej znanym jest proces czarownic z Salem, które to miały przyzywać mocy szatana dla własnych, egoistycznych korzyści. 

Współcześnie najbardziej znanym ruchem szatańskim jest Kościół Szatana założony przez Aleistera Crowleya, a potem przez Antona Szandora La Veya. Cechą charakterystyczną tego typu ruchów i sekt jest...

Podobne wypracowania