Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Święci i błogosławieni Kościoła katolickiego - po co Kościołowi święci? Kto może zostać świętym?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święci i błogosławieni w Kościele katolickim pojawiali się już na samym początku katolicyzmu. Były to osoby, które kościół chciał w pewien sposób wynagrodzić za ich chrześcijańskie zachowanie i postawę. Byli to ludzie godnie reprezentujący i sławiący imię wiary. Świętym może zostać każdy, wystarczy tego chcieć i umieć poczynić w tym kierunku kroki.

Do najbardziej znanych świętych w Kościele katolickim zaliczymy między innymi: świętego Brata Alberta, św. Faustynę Kowalską, św. Jadwigę Śląską, św. Kazimierza Jagiellończyka, św. Kingę, św. Stanisława Kostkę, św. Wojciecha (pierwszy święty pochodzący z Polski), Stanisława ze Szczepanowa. Wśród błogosławionych znajdują się: błogosławiony Wincenty Kadłubek, błogosławiony Stanisław Kubista, błogosławiona Katarzyna Celestyna Faron, błogosławiony Karol Wojtyła (beatyfikowany 1 maja 2011 roku, na ołtarz wyniesiony przez swojego następcę - papieża Benedykta XVI), błogosławiony Bartłomiej Osypiuk.

Kim jest błogosławiony opowiem na przykładzie papieża Jana Pawła II. Był to człowiek cnotliwy, wielkiego i dobrego serca oraz niezłomnej wierze w Boga. Za życia świadczył swoim czynami o istnieniu Stwórcy. Zachwycał wszystkim szczerością, zdecydowaniem, a jednocześnie sympatią. Swoimi słowami,...

Podobne wypracowania