Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz modlitwę, w której podziękujesz Jezusowi za Jego przyjaźń

Panie Jezu!

Nie jestem ani wielkim królem, ani władcą żadnego państwa, czy rycerzem w złotej zbroi. Jestem zwykłym człowiekiem, od którego niewiele można zyskać. Nie posiadam bogactw, ani ogromnego skarbca. Nie mam zbyt wielu przyjaciół, ale Ci, którzy są najbliżej, są prawdziwi i mogę na nich liczyć. Nie jestem sam na tym świecie, dzięki Tobie, Jezu. Tak naprawdę nigdy nie czułem się samotny, bo wiem, że mogę polegać na Twojej bezwarunkowej miłości i szczerej przyjaźni.

Panie Jezu! Chciałbym, abyś wiedział, jak wielkim dla mnie darem jest Twoje zaufanie pokładane w moim nie zawsze szczerym, ale otwartym sercu. Twoja przyjaźń jest dla mnie skarbem bezcennym. Bez niego nie byłbym taką samą osobą, jaką jestem w tej chwili. Widzę świat przez pryzmat dobra, które dostrzegam w każdym człowieku. Twoja przyjaźń, Panie Jezu, pozwala mi na odnalezienie dobra także w samym sobie i dzielenie się nim z tymi, którzy go potrzebują.

Przyjaźń sama z siebie jest pięknym uczuciem - niezwykle rzadko spotykanym, szczególnie w dzisiejszych czasach. Nasza przyjaźń, Panie Jezu, jest z pewnością bardziej duchowa, czysta. Wiem, że mogę na ciebie liczyć w każdej sytuacji. Chociażbym zgrzeszył, ty mnie zawsze zrozumiesz i wskażesz mi odpowiednią drogę. Jesteś drogowskazem. Zawsze dajesz mi cenne wskazówki, udzielasz właściwych rad. Wiem, że jesteś obok, we mnie, w moim sercu.

Panie Jezu, dajesz mi więcej, niż mógłbym chcieć. Dlatego w tej modlitwie pragnąłbym ci za to wszystko serdecznie podziękować. Twoja przyjaźń jest bezcennym darem i nie chciałbym go nigdy utracić. Obiecuję, że będę zachowywać się godnie, abyś nigdy nie musiał się mnie wstydzić. Wiem, jak trudno jest zyskać czyjeś zaufanie i przyjaźń. Nie ma drugiej takiej świętości jak bezinteresowna przyjaźń. Panie Jezu! Wiem, że od dziecka jesteś moim przyjacielem. Ta świadomość sprawia, że żyje mi się na tym świecie o znacznie lepiej oraz lżej. 

Moją krótką modlitwą pragnąłbym wyrazić całą swoją wdzięczność za dar przyjaźni, jakim mnie obdarzyłeś, Panie Jezu. To prawdziwe szczęście móc ciebie nazywać kimś bliskim. Jesteś przy mnie o każdej porze nocy i dnia i wiem, że jeżeli zacznę się do ciebie modlić, ty będziesz w pobliżu, wysłuchasz mnie, zrozumiesz i doradzisz. Mogę Siudo ciebie zwrócić z każdym problemem, nie obawiając się, że mnie wyśmiejesz. Jest to przyjaźń bezwarunkowa, dlatego taka cenna. Zrobię wszystko, aby trwała ona wiecznie i nie została zaniedbana.

Jeszcze raz dziękuję ci, panie Jezu za opiekę, za twoją przyjaźń. Bez niej nie byłbym tą osobą, którą jestem obecnie. Twoja przyjaźń nie może być porównana do niczego innego. To właśnie dla niej chcę być lepszym człowiekiem. Poprzez to, że wiem, że mi ufasz, jest mi na tym świecie łatwiej. Twoja przyjaźń, Panie Jezu ułatwia mi wszystko. Jestem w stanie szybciej uporać się z problemami trawiącymi moją duszę, jestem w stanie być dobrym, uczciwym człowiekiem.

Dziękuję Ci Jezu za twoją przyjaźń. Nie wiem, czy kiedykolwiek będę w stanie odwdzięczyć się Tobie za ten wspaniały dar. Wiem, że ni jestem jego godzien, a pomimo to darzysz mnie zaufaniem. Jesteś dla mnie pociechą w ciężkie dni, ukojeniem w bólu. Masz zawsze otwarte serce na moje troski i zmartwienia. Przejmujesz się moimi problemami, służysz radą. Za nic nie chciałbym zamienić Twojej przyjaźni na wszystkie bogactwa tego świata. Wiem, że jest ona o wiele droższa i cenniejsza, a także niezastąpiona. Mam nadzieję, że pozostaniemy przyjaciółmi na zawsze.

Podobne wypracowania do Napisz modlitwę, w której podziękujesz Jezusowi za Jego przyjaźń