Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Cisza w życiu człowieka - rola ciszy i milczenia w życiu człowieka. Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

We współczesnym świecie cisza i milczenie stają się wartościami niezwykle cennymi i niestety rzadko dostępnymi. Rozwój cywilizacyjny, postęp, budowanie nowych miast, autostrad, przebudowywanie całego świata sprawia, że tak naprawdę nie ma ani jednego spokojnego miejsca. Chociaż bywają i takie, których nie dotknęła ingerencja człowieka - i takich miejsc jest coraz mniej.

Dla mieszkających w mieście odnalezienie ciszy jest praktycznie niemożliwe. Dookoła słychać hałas przejeżdżających samochodów, tramwajów, ambulansów, krzyki ludzi - wielkomiejski gwar. Sprawa ma się inaczej na wsi, gdzie spokój i ciszę odnaleźć łatwo, ale i na nią nie ma tam czasu. Człowiek w swoim biegu za pracą, karierą, pieniędzmi, rozrywkami nie potrafi się zatrzymać i dostrzec uroku tak brakującej nam ciszy, czy milczenia. Myślę, że są to dwie wartości, które są niezwykle potrzebne każdemu człowiekowi, a nie każdy może sobie na to pozwolić.

Cisza oraz milczenie są sposobnością do odkrywanie samego siebie. W religii buddyjskiej cisza sprzyja skupieniu potrzebnemu w czasie medytacji. Medytacja z kolei prowadzi do wyzwolenia, czyli stanu nirwany. Cisza i milczenie mogą prowadzić do oczyszczenia samego siebie z brudów dnia codziennego,...

TAGI: esej modlitwa

Podobne wypracowania