Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Islam - kobiety w islamie. Znaczenie, rola, zadania - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Islam jest religią bezwzględnego posłuszeństwa wobec boga - Allaha. Od początku wiadomym było, że mężczyźni będą pełnili tutaj ważniejszą rolę. Już sam Koran utwierdza nas w przekonaniu, iż kobieta, choć to twór boski, podobnie jak mężczyzna, jest od niego jednak gorsza. Chociaż w niektórych państwach, jak w Turcji, nastąpiło oddzielenie religii od państwowości, prawa religijne nadal są w krajach islamskich równie ważne, co prawa świeckie.

W Koranie znajdziemy wiele kontrowersyjnych zapisów dotyczących roli kobiety w małżeństwie, czy w społeczeństwie w ogóle. Kobieta muzułmanka zawsze będzie miała mniej praw od mężczyzny muzułmana. Tak głosił i Mahomet i według Mahometa sam Allah. Wedle religii kobiet nie powinno się krzywdzić w żaden sposób, bo jest to człowiek, a człowek jest stworzeniem, które umiłował Bóg. Pomimo to w Koranie znajdziemy przepisy mówiące o tym, że jeżeli kobieta grzeszy nieposłusznością, wtedy jej mąż może użyć przemocy, aby ją „ukierunkować”.

Z równie kontrowersyjnych zapisów znajdziemy zapis mówiący o tym, że mężczyzna może wykorzystywać seksualnie kobietę, kiedy mu się tylko żywnie podoba. Poza tym mężczyzna może mieć kilka żon (dopuszczalna...

Podobne wypracowania