Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Niebo - co to jest niebo? Niebo w Biblii i chrześcijaństwie - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Niebo jest jednym z trzech zaświatów, do których może dostać się dusza człowieka zmarłego w nagrodę za szlachetne i cnotliwe życie na ziemi. Niebo jest dążeniem każdego chrześcijanina. Wyznajemy wiarę chrystusową po to, aby dostąpić zaszczytu przebywania w niebie w bliskości Boga. Jest to kraina szczęśliwości pełna radości duchowej oraz wielkiego szczęścia.

Jest tam wiele miejsce i nagrody niewyobrażalne przygotowane na nadejście umiłowanych Bogu wiernych. W Księdze Izajasza znajdziemy dokładny opis nieba przeznaczonego wybranym: „Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich, gdy zasadzą winnice, będą spożywać ich plony. 

Nie będą budować tak, aby ktoś inny mieszkał, nie będą sadzić tak, aby ktoś inny korzystał z plonów, lecz jaki jest wiek drzewa, taki będzie wiek mojego ludu, i co zapracowały ich ręce, to będą spożywać moi wybrani. Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi”. Wszystko, co dobre, pozostanie z nimi w niebie.

Będzie to miejsce najwspanialszej zgodności pomiędzy ludźmi, jak i zwierzętami. Panować tam będzie miłość w najczystszej postaci. Nikomu niczego nigdy nie zabraknie....

Podobne wypracowania