Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Piekło - co to jest piekło? Piekło w Biblii i chrześcijaństwie - opracowanie - strona 3

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga”. Piekło jest przechodzeniem przez mękę niemożliwą do wyobrażenia. Za każdy grzech będzie płacić się z osobna w bólu, łzach i pocie.

Takiej duszy nie pomoże już nic - nawet spóźniona skrucha, czy płacz i błaganie o litość. Jest to najgorsza rzecz, jaka może spotkać człowieka. Człowiek natomiast sam pracuje za życia na swój los pośmiertny. Według chrześcijan należy postępować właściwie, aby dostąpić łaski zbawienia. Zbawienie przyjść może jedynie z nieba, bądź z czyśćca. Nie ma ratunku i ucieczki z piekła. To forma wieczystej kary za zadawanie gwałtu na prawach boskich: za zabijanie, życie nienawiścią, szerzenie zła. 

Piekło to miejsca znajdujące się w czeluściach ziemi. Panuje nad nim Lucyfer - Anioł, który zbuntował się przeciwko Bogu. Zło bierze początek właśnie w tym buncie (to Szatan pod postacią węża skusił Ewę do zjedzenia owocu z drzewa wiadomości dobra i zła). W ten sposób ludzkość na zawsze została narażona na obecność szatana w swoim życiu. Bóg dał człowiekowi wolną wolę. Dlatego też każda istota żywa może decydować, czy będzie postępować właściwie, czy niewłaściwie. I właśnie dlatego Bóg ustanowił piekło, aby człowiek wiedział, że złe postępowanie...

Podobne wypracowania