Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Religia: szintoizm - co to jest szintoizm? Założyciel, święta, obrzędy, zasady - strona 2

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Słońca), Susano (wiatr, burza, morze), Okuninushi (opiekun małżeństw oraz rolnictwa), Amenouzume (tancerze, czasami znana jest również pod imieniem Okame), Ikazuchi (włada piorunami, zsyła choroby, chroni uprawne pola ryżu), Inari (opiekuje się prostytutkami, rolnictwem, uprawami ryżu, kupcami, przemysłowcami), Dosojin (nieduża grupa bóstw rodziców zastępczych).

Według niektórych danych panteon tych bóstw liczy około ośmiu miliona bogów, jednak nie wszyscy są dokładnie znani i nie wiadomo, za co odpowiadają. Niektóre z bóstw w ogóle nie są znane w niektórych regionach Japonii. O wielu z nich już dawno zapomniano. Śladem istnienia bogów jest istnienie ludzi (Japończyków). Mają oni pochodzić od bogów. Człowiek został zesłany na ziemię, bo ma misję bożą do spełnienia. Kult shintoizmu jest niezwykle popularny w Japonii (wyznaje go około 70% japońskiego społeczeństwa. W Japonii istnieje wiele charakterystycznych świątyń, a których celebruje się różnego rodzaju obrzędy ku czci bogów.

Z okazji różnych wydarzeń świątecznych na cześć różnych bogów w całej Japonii odbywają się pompatyczne, kolorowe festiwale, pełne fajerwerków, parad, pochodów,...

Podobne wypracowania