Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List do przyjaciela - Napisz list do przyjaciela, w którym przekonasz go, że wszystkie przykazania są potrzebne, by czynić nasz świat światem Bożym

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Drogi Michale,

piszę do Ciebie w związku z naszą rozmową, która niedawno się odbyła. Podczas niej stwierdziłeś, że nie wszystkie przykazania są potrzebne. Pragnę udowodnić Ci, że każde z nich jest niezbędne, aby uczynić nasz świat światem Bożym.

Zacznę od pierwszego przykazania. Jest Ci ono na pewno dobrze znane. Dlaczego jest ono niezbędne? Otóż, wskazuje człowiekowi właściwą drogę rozwoju duchowości. Strzeże przed wiarą w bożków, a także przed czczeniem wartości doczesnych. Pokazuje, że najważniejszą rzeczą w życiu jest wiara w Boga Stwórcę. Kolejne dwa przykazania dotyczą sposobu czczenia Boga Ojca. Dzięki nim ludzie wiedzą, jak nie powinni postępować, a także zdają sobie sprawę, że dzień święty należy święcić. Przykazania te są niezbędne, aby uczynić naszą rzeczywistość rzeczywistością Bożą, ponieważ stanowią one wskazówki mówiące jak wierzyć.

Pamiętam, że miałeś wątpliwości dotyczące kolejnych przykazań. Przykazanie czwarte jest, moim zdaniem, jednym z najważniejszych. Uczy człowieka szacunku do swoich bliskich, traktowania ich z odpowiednim respektem, a także postępowania wynikającego z wdzięczności za dar życia. Pozwala ono też na utworzenie hierarchii, uporządkowanie życia rodzinnego.

Kolejne przykazanie...

Podobne wypracowania