Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bierzmowanie - Czym jest dla mnie sakrament bierzmowania? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bierzmowanie to sakrament, który ma świadczyć o świadomej postawie człowieka wierzącego. Jest to wejście w dorosłość religijną, moment, w którym nastolatek staje się dorosłym wierzącym. Zaczyna spoczywać na nim odpowiedzialność za swoje życie religijne, pogłębianie i rozwój w wierze. Czy jednak każdy przeżywa w sposób właściwy przyjęcie tego sakramentu? Czym więc dla mnie jest bierzmowanie?

Dzień przyjęcia Ducha Świętego wielu może kojarzyć się z uroczystościami, obchodami, powierzchowną otoczką tego duchowego przeżycia. Jednak dla mnie jest to, przede wszystkim, dzień, w którym staję się dorosłym członkiem Kościoła, umacniając się w wierze. Podczas bierzmowania będę powtarzała przyrzeczenia, które niegdyś za mnie wypowiadali moi rodzice oraz chrzestni. Teraz, gdy będę wypowiadała je świadomie, poczuję się dorosłym, świadomym w wierze członkiem kościoła.

Bierzmowanie stanowi dla mnie nie tylko osiągnięcie dorosłości religijnej. Obrzęd namaszczenia krzyżmem również jest dla mnie bardzo ważny. Myślę, że za jego sprawą poczuję się powołana do głoszenia i dawania świadectwa nauce płynącej z mojej wiary w moim codziennym życiu. Bierzmowanie będzie więc dla mnie przełomem. Rośnie liczba moich rówieśników, którzy...

Podobne wypracowania