Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Postacie biblijne - napisz, z którą z postaci biblijnych chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego? Wypracowanie

W Biblii zostało opisanych wiele postaci o rozmaitych historiach i cechach charakteru. Każda z nich jest ważna, aby przekazać prawdy o ludzkim życiu, o tym, jak wieść je zgodnie z nauką Kościoła. Poprzez swoje postawy ukazują, jak powinien postępować człowiek wierzący w przeróżnych sytuacjach, które mogą go spotkać. Każda z postaci, o których mowa, jest ciekawa, a przyjaźń z nią mogłaby wiele nauczyć. Dla mnie jednak najciekawszą z postaci biblijnych, tą, z którą najbardziej chciałabym się zaprzyjaźnić, jest występujący w Starym Testamencie Hiob.

Był to człowiek szczęśliwy. Otoczony bliskimi – rodziną oraz przyjaciółmi, bogaty, wiódł dobre, dostatnie, wypełnione modlitwą i oddaniem Bogu życie. Jednak pewnego dnia jego los się odmienił. Bóg wskutek rozmowy z Szatanem postanowił poddać swojego sługę próbie. Bohatera spotkały więc liczne nieszczęścia, których przyczyny nie były dla niego jasne, wszak zawsze postępował dobrze, nie zasługiwał na karę. Jego otoczenie, a szczególnie przyjaciele, dopatrywali się w tym kary za jego złe uczynki. Był to bardzo trudny etap jego życia. Ostatecznie jednak wszystko skończyło się dobrze dla Hioba. Nieszczęścia przeminęły, a trudy mężczyzny, które znosił z godnością i wiarą, zostały hojnie wynagrodzone.

Chciałabym zaprzyjaźnić się z Hiobem z wielu powodów. Po pierwsze, była to osoba zawsze postępująca zgodnie z nakazami Bożymi. Chciałabym, aby dał mi wskazówki, jak wprowadzać Boskie prawa w swoje życie, ponieważ niestety ich znajomość nie zawsze idzie w parze ze stosowaniem się do nich. Przyjaźń z Hiobem na pewno byłaby pomocna w drodze do zbawienia. Myślę, że mógłby udzielić mi wielu rad, nauczyć żyć dobrze. Podziwiam w Hiobie to, że postępował tak, aby mieć pewność, że nie zasługuje na żadną karę. Chciałabym również dojść do takiego punktu w życiu.

Kolejną przyczyną, dla której chciałabym zaprzyjaźnić się z Hiobem, jest chęć poznania osoby niezepsutej przez bogactwo. Żył on w dostatku, potrafił jednak zachować umiar i zawsze widzieć ważne wartości, takie jak wiara i rodzina. Jest to szczególnie ważny powód, ponieważ obecnie coraz więcej osób z osiągnięcia dobrobytu uczyniło swój jedyny cel życiowy.

Najważniejszym jednak powodem, dla którego chciałabym zawrzeć bliską znajomość z Hiobem, jest jego głęboka wiara i pokora, którą pokazał. Jego postawa jest dla mnie godna podziwu i, niestety, trudna do naśladowania. Obawiam się, że w jego sytuacji przeżyłabym załamanie wiary, uznałabym, iż dotychczasowe starania były bezsensowne. Chciałabym, aby mój przyjaciel podzielił się ze mną tajemnicą prawdziwej wiary, ponieważ w mojej opinii to właśnie Hiob, który w naszym ludzkim pojęciu wydawać mógłby się skrzywdzony przez Pana, jest osobą o głębokiej wierze.

Hiob nie jest jedyną postacią, z którą warto byłoby się zaprzyjaźnić. Ciekawa mogłaby być również znajomość z Synem Marnotrawnym czy Noe. Każda z tych osób mogłaby nauczyć mnie nowych rzeczy, przekazać inny rodzaj wiedzy. Jednak marzenie o przyjaźni z nimi to tylko mrzonki. Póki co, ważne jest, aby czytając o nich, wyciągać z historii ich życia istotne i pomocne dla wierzącego nauki.

Podobne wypracowania do Postacie biblijne - napisz, z którą z postaci biblijnych chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego? Wypracowanie