Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Postacie biblijne - napisz, z którą z postaci biblijnych chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W Biblii zostało opisanych wiele postaci o rozmaitych historiach i cechach charakteru. Każda z nich jest ważna, aby przekazać prawdy o ludzkim życiu, o tym, jak wieść je zgodnie z nauką Kościoła. Poprzez swoje postawy ukazują, jak powinien postępować człowiek wierzący w przeróżnych sytuacjach, które mogą go spotkać. Każda z postaci, o których mowa, jest ciekawa, a przyjaźń z nią mogłaby wiele nauczyć. Dla mnie jednak najciekawszą z postaci biblijnych, tą, z którą najbardziej chciałabym się zaprzyjaźnić, jest występujący w Starym Testamencie Hiob.

Był to człowiek szczęśliwy. Otoczony bliskimi – rodziną oraz przyjaciółmi, bogaty, wiódł dobre, dostatnie, wypełnione modlitwą i oddaniem Bogu życie. Jednak pewnego dnia jego los się odmienił. Bóg wskutek rozmowy z Szatanem postanowił poddać swojego sługę próbie. Bohatera spotkały więc liczne nieszczęścia, których przyczyny nie były dla niego jasne, wszak zawsze postępował dobrze, nie zasługiwał na karę. Jego otoczenie, a szczególnie przyjaciele, dopatrywali się w tym kary za jego złe uczynki. Był to bardzo trudny etap jego życia. Ostatecznie jednak wszystko skończyło się dobrze dla Hioba. Nieszczęścia przeminęły, a trudy mężczyzny, które znosił z...

Podobne wypracowania