Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wróżbiarstwo a Kościół - opracowanie. Na czym polega grzech wróżbiarstwa?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wróżbiarstwo to praktyka coraz powszechniejsza, oferty przepowiedzenia przyszłości pojawiają się wszędzie. Są obecne we wszelkich mediach, bombardują nagłówki gazet, przesyłane są jako smsy. Współczesny człowiek niejednokrotnie ulega pokusie przeczytania horoskopu, bądź poradzenia się rzekomo znającej przyszłość osoby, gdy ma do podjęcia ważną decyzję. Pojawia się jednak pytanie o to czy praktyki te są zgodne z nauką Kościoła?

Oczywiście nie są, wróżbiarstwo jest grzechem. Złym uczynkiem jest zarówno przepowiadanie komuś przyszłości, wierzenie w horoskopy, różnego rodzaju wróżby czy też stawianie kart, aby poznać przyszłe wydarzenia.

Jest to grzech przeciwko pierwszemu przykazaniu. Powinno się nie mieć innych bogów ponad jedynym Bogiem Stwórcą prawdziwym. Tymczasem człowiek sięgający po różnego rodzaju praktyki magiczne zwraca się do bóstw. Wierzy i ufa również innym osobom, którym nadaje cechy boskie.

Wiedząc, że tylko Bóg zna wyroki przyszłości i wie, co spotka człowieka, osoba wierząca bluźni myśląc, iż ktoś na podstawie planet, bądź układu...

Podobne wypracowania