Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz list do Ojca Świętego na dowolny temat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Umiłowany Ojcze Święty,

Piszę do Ciebie, ponieważ chciałabym zwrócić Twoją uwagę na temat, który jak sądzę, jest bardzo istotnym problemem dla Nas, ludzi wierzących. Mam nadzieję, że poświęcisz chwilę na przeczytanie mojego listu i wpłyniesz, na Nas, ludzi, którym przewodzisz będąc namiestnikiem Świętego Piotra na Ziemi, abyśmy zwrócili większą uwagę na tę sferę życia i zaczęli ją kształtować w myśl przykazań Bożych.

Chciałam opisać problem ochrony życia. Jest ono największym darem danym nad od Pana, którego nie można zmarnować i zarządzać nim w sposób lekkomyślny. Jednakże we współczesnym świecie, zdaje się, że ludzie nie przywiązują do jego ochrony odpowiedniej wartości.

Po pierwsze, chciałabym zwrócić Twą Uwagę Ojcze Święty, na problem ochrony życia poczętego. Aborcja jest coraz częściej dopuszczalna prawnie i społecznie akceptowana. Coraz więcej młodych osób, które zdecydowały się na współżycie nie będąc na to gotowe, zabija swe dzieci, które dla nich nie są istotami żywymi, lecz jedynie zbiorem komórek. Takie podejście sprawia, że człowiek jest reifikowany od początku swego życia, traktowany jak rzecz, która gdy jest niepotrzebna ląduje na śmietniku.

Równie...

Podobne wypracowania