Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz list do Ojca Świętego na dowolny temat

Umiłowany Ojcze Święty,

Piszę do Ciebie, ponieważ chciałabym zwrócić Twoją uwagę na temat, który jak sądzę, jest bardzo istotnym problemem dla Nas, ludzi wierzących. Mam nadzieję, że poświęcisz chwilę na przeczytanie mojego listu i wpłyniesz, na Nas, ludzi, którym przewodzisz będąc namiestnikiem Świętego Piotra na Ziemi, abyśmy zwrócili większą uwagę na tę sferę życia i zaczęli ją kształtować w myśl przykazań Bożych.

Chciałam opisać problem ochrony życia. Jest ono największym darem danym nad od Pana, którego nie można zmarnować i zarządzać nim w sposób lekkomyślny. Jednakże we współczesnym świecie, zdaje się, że ludzie nie przywiązują do jego ochrony odpowiedniej wartości.

Po pierwsze, chciałabym zwrócić Twą Uwagę Ojcze Święty, na problem ochrony życia poczętego. Aborcja jest coraz częściej dopuszczalna prawnie i społecznie akceptowana. Coraz więcej młodych osób, które zdecydowały się na współżycie nie będąc na to gotowe, zabija swe dzieci, które dla nich nie są istotami żywymi, lecz jedynie zbiorem komórek. Takie podejście sprawia, że człowiek jest reifikowany od początku swego życia, traktowany jak rzecz, która gdy jest niepotrzebna ląduje na śmietniku.

Równie poważnym problemem jest sprawa eutanazji. Pod przykrywką ulżenia w cierpieniu zabija się chorych i starszych, na których leczenie niejednokrotnie brak jest środków finansowych. To straszne, że współczesny człowiek w trudnych chwilach nie potrafi z pokorą nieść swojego Krzyża, lecz gotów jest poświęcić największy swój dar w imię ulżenia w cierpieniu. W tym przypadku także ma się doczynienia z uprzedmiotowieniem istoty ludzkiej. Pacjent nie jest cierpiącym, chorym, lecz rzeczą, nad która nadzór wymaga ogromnych środków finansowych i nie prowadzi do oczekiwanego wyleczenia.

Są to drastyczne przykłady, lecz niestety współcześni ludzie coraz częściej niszczą swe życie codziennie. Wszelki używki zaczynając od alkoholu i tytoniu, a na narkotykach kończąc są ogólnie dostępne. Niestety mała jest wiedza społeczeństwa na temat tego, jaki i które stosować, aby nie zakończyło się to tragicznie. Coraz więcej osób nie radząc sobie z wymogami codzienności sięga po nie, stając się niewolnikami różnego rodzaju nałogów. Warto zwrócić uwagę ogółu na ten problem, aby zmniejszyć ilość ofiar własnej bezmyślności.

Człowiek niestety niejednokrotnie nie szanując życia swojego, nie szanuje też innych. Przykładem są sytuacje drogowe, gdzie wynikiem bezmyślności brawury jednej osoby jest śmierć innych. 

Ojcze Święty, te wszystkie opisane przeze mnie problemy są ważne. Proszę Cię pokornie, módl się za nas abyśmy zawsze wiedzieli jak wielkim darem jest życie, skieruj swe słowa do ludzi, aby pojęli jak wielki skarb posiadają.

Podobne wypracowania do Napisz list do Ojca Świętego na dowolny temat