Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wymień rolę i zadania świeckich w Kościele - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kościół na ziemi tworzą ludzie. Ważni są jego hierarchowie pełniący rolę stróżów i przywódców, którzy czuwają nad innymi członkami Kościoła i wskazują im odpowiednią drogę, umożliwiając realizację wszystkich celów, do których owa wspólnota została powołana. Ważny jest każdy jej człowiek, także a nawet przede wszystkim osoby świeckie, których jest najwięcej i są one podstawą każdej zbiorowości wierzących.

Przede wszystkim są oni zobowiązani do trwania w wierze. To dzięki nim Kościół istnieje, są oni niezbędnym elementem, bez którego dalsze funkcjonowanie wspólnoty ludzi wierzących nie byłoby możliwe.

Świeccy zostali zobowiązani poprzez przykazania kościelne do dbania o potrzeby Kościoła. Jest to zawołanie odnoszące się do ogółu wszelakich potrzeb i dzieł im znanych, można i należy je realizować już we własnym najbliższym otoczeniu, diecezji, parafii.

Oznacza to wszelką pomoc, której mogą udzielić na rzecz wszystkich bliźnich z okolicy. Jest to nie tylko zapomoga finansowa, trwanie w modlitwie, ale również podjęcie konkretnych działań ukierunkowanych na dobro ogółu. Może to być zaangażowanie w działalność charytatywnej grupy parafialnej,...

Podobne wypracowania