Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Droga krzyżowa - Stacja 11 - opis, streszczenie, interpretacja

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Stacja XI - Jezus do krzyża przybity

Żołnierze ukrzyżowali Jezusa - ręce oraz stopy przebili Mu gwoździami. Nad Jego głową na krzyżu umieścili tabliczkę z napisami w trzech językach - hebrajskim, greckim i łacińskim - gdzie podano Jego winę jako skazańca: „To jest Jezus, Król Żydowski”. 

Razem z Nim ukrzyżowano wtedy dwóch złoczyńców. Jezus znajdował się między nimi. Ludzie, którzy przechodzili obok Jezusa, wyszydzali go, każąc Mu zejść z krzyża, skoro mieni się Synem Bożym. To samo robili arcykapłani i starszyzna, która doprowadziła do skazania Go. Śmiali się, że wybawiał innych, a siebie samego nie potrafi.

Mówili też, że skoro jest królem Izraela, powinien zejść z krzyża, a wtedy oni uwierzą w Niego i oddadzą Mu należytą cześć. Szydzili też z wiary, mówiąc, że ufność w Boga nic Jezusowi nie dała, bo On umiera, a Bóg nie łagodzi Jego cierpień i pozwala na to wszystko. 

Mateusz i Marek Ewangeliści piszą o tym, że również obaj złoczyńcy ukrzyżowani z Nim lżyli Go, ale według Ewangelii św. Łukasza jeden złotrów był dobry, a drugi zły. Ten zły tak jak inni szydził z Jezusa i drwił, że Mesjasz nie wybawia sam siebie. Ale drugi z łotr karcił go, mówiąc,...

Podobne wypracowania