Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Papież Leon XIII - życiorys, pontyfikat, encykliki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Papież Leon XIII swój pontyfikat sprawował w okresie od 20 lutego 1878 r. do 20 lipca 1903. Wcześniej nazywał on się Gioacchino Vincenzo Raphaelo Aloisio Pecci. Przyszedł na świat 2 marca 1810 r. w miejscowości Carpineto, która znajduje się we Włoszech, w prowincji Rzym.

Gioacchino Pecci pochodził z rodziny szlacheckiej. Wielki wpływ wywarł na niego ojciec – pełniący obowiązki administratora rady miasta w Carpineto. Był to człowiek niezwykle utalentowany w dziedzinie dyplomacji, potrafił jak nikt inny godzić sprzeczne interesy i wypracowywać porozumienie. Jego syn – Gioacchino (Joachim) – został posłany do jezuickiego kolegium w Viterbo. Następnie uczęszczał do Kolegium Rzymskiego i Kościelnej Akademii Szlacheckiej. Już w wieku 26 lat obronił doktorat z teologii oraz praw – kanonicznego i cywilnego. Rok później – w 1837 r. – uzyskał święcenia kapłańskie. Następnie pełnił obowiązki nuncjusza apostolskiego w Belgii (1843-1846) oraz arcybiskupa Perugii (1846-1878). Na jego działania wielki wpływ miało wychowanie, jakie odebrał. Widział wielką potrzebę niesienia pomocy ubogim, czego doświadczał przez całe dzieciństwo, gdyż przed jego domem rodzinnym ustawiały się tłumy potrzebujących pomocy. Giacchino Pecci miał pełną świadomość...

Podobne wypracowania