Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Droga krzyżowa - Stacja 14 - opis, streszczenie, interpretacja

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Stacja XIV – Jezus złożony do grobu

Gdy ciało Jezusa zostało zdjęte z krzyża, wieczorem tego samego dnia przybył bogaty człowiek pochodzący z Arymatei imieniem Józef, który był uczniem zmarłego, jednak nie ujawniał się w obawie przed gniewem Żydów. Poprosił Piłata o wydanie zwłok. Piłat wydał ciało, które Józef owinął w czyste płótno, a następnie złożył w wykutym wcześniej grobowcu skalnym.

Św. Jan Ewangelista wspomina, że wraz z Józefem ciałem Jezusa zajął się Nikodem, który przyniósł wonności służące do namaszczenia przed zawinięciem w płótna ciała Jezusa zgodnie z pogrzebowym zwyczajem. 

Przed samym wejściem do grobu Józef zatoczył wielki kamień, który miał stać się zamknięciem do wrót pieczary, po czym odszedł. Maria, matka Józefa i Maria Magdalena nie odeszły stamtąd. Usiadły naprzeciwko grobu Jezusa w czuwaniu.

Ostatnia stacja drogi krzyżowej jest zapowiedzią nadchodzących wielkich wydarzeń zmartwychwstania, które przez chrześcijan czczone są jako najważniejsze święto kalendarza liturgicznego, czyli Wielkanoc. 

Ciało Jezusa spoczęło w grobowcu, gdzie wcześniej uczeń lub uczniowie Mesjasza złożyli je, odpowiednio...

Podobne wypracowania