Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak uczestniczyć we mszy świętej? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Oprócz rozmaitych świąt kościelnych, które występują w kalendarzu liturgicznym, kiedy to wierni zbierają się kościele we wspólnej modlitwie, we mszy świętej uczestniczy się najczęściej podczas dnia Pańskiego, czyli w każdą niedzielę.

Tradycja ta wywodzi się od samego dnia Zmartwychwstania Chrystusa. Centrum tego dnia jest wieczerza Pańska, ponieważ wtedy wszyscy wierni we wspólnocie spotykać mogą zmartwychwstałego Jezusa zapraszającego na swą ucztę. W dniu Pańskim Jezus wstąpił do Ojca.

Niedziela to dzień zgromadzenia liturgicznego, kiedy to wierni zbierają się, by słuchać słowa Bożego i uczestniczyć w Eucharystii, a także wspominać Mękę, Zmartwychwstanie, chwałę Jezusa i oddawać cześć Bogu, który otworzył drzwi do swego królestwa poprzez ofiarę Syna. Celebracja sakramentalna to spotkanie dzieci Bożych z Ojcem w Jezusie i Duchu Świętym. Spotkanie to wyrażone jest jako dialog przez czynności i słowa oraz muzykę i śpiew. Przede wszystkim msza święta to czas, w którym oddawany jest Bogu hołd, kiedy adoruje się Go jako siłę najwyższą.

Bardzo ważna jest świadoma i aktywna modlitwa wznoszona do Boga razem ze zgromadzonymi w kościele wiernymi. Razem z innymi uczestnikami prosi się Boga o pomoc, dziękuje za wspomożenie,...

Podobne wypracowania