Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Szczera spowiedź - opis. Co to jest szczera spowiedź i jak powinna wyglądać?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Szczera spowiedź jest jednym z pięciu warunków sakramentu pokuty i pojednania. Aby była ona pełna i wartościowa, nie może ograniczać się jedynie do krótkiej rozmowy odbytej w konfesjonale.

Swój początek dobra spowiedź bierze w przekonaniu wewnętrznym, że jest nam źle na duszy, ponieważ uczyniło się coś niezgodnego z wolą Boga. Wówczas odzywa się w człowieku nakaz, który mobilizuje do realizacji pragnienia bycia oczyszczonym, dzięki ukorzeniu się przed Bogiem poprzez duszpasterza, który wysłuchuje spowiedzi.

Jezus pozostawił apostołom oraz ich następcom, czyli duchowieństwu, władzę odpuszczania ludziom ich potknięć i przewinień poprzez wyznanie grzechów i ich zniwelowanie. Każde rozgrzeszenie, które następuje po wyznaniu grzechów, czyni nas na nowo pełnoprawnymi dziećmi Bożymi.

Szczera spowiedź to taka, w której nie zataja się żadnego z grzechów, choć czasem człowiek bardzo wstydzi się wyjawić przed spowiednikiem to, co uczynił. Poprzez kapłana wszystkie wyznane przewiny odpuszczane są przez samego Ojca, dlatego tak ważne jest, aby nie nosić brzemienia grzechu, którego się nie wyznało.

Do konfesjonału każdy wierzący powinien przychodzić pełen wiary, ufności i...

Podobne wypracowania