Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zasady czytania Pisma Świętego - Zastanów się, jakie są zasady czytania Biblii i wypisz je. Czy są one ważne?

Pismo Święte jest najważniejszą księgą dla chrześcijan. Jest to źródło całej prawdy o Bogu, Jego woli, Jezusie Chrystusie i wszystkich wydarzeniach z historii chrześcijaństwa, które poświadczają to, w co wierzymy.

Aby móc prawidłowo odczytać słowo Boże, które prowadzić nas ma do świętości, należy przestrzegać kilku reguł w lekturze Pisma Świętego. Nieprawidłowe korzystanie z tej świętej Księgi, może doprowadzić bowiem do posiadania błędnej wiedzy na tematy związane z Bogiem. Dlatego ważne jest, aby ich przestrzegać.

Przede wszystkim należy Pismo Święte czytać wówczas, gdy posiada się już pewną wiedzę z zakresu chrześcijaństwa, którą wynosi się z uczęszczania na mszę świętą, z lekcji religii, katechezy w domu rodzinnym. Pismo jest księgą bardzo trudną, dlatego dzieci korzystać powinny ze specjalnych wydań dla nich przeznaczonych, w których znajduje się jedynie zarys problematyki.

Gdy człowiek jest już na tyle dojrzały duchowo, by sięgnąć po kompletne Pismo Święte, należy po praz pierwszy przeczytać je od początku do końca. Pozwoli to najpełniej zrozumieć Prawdę w nim zawartą oraz przebieg wydarzeń zgodny z historią. Biblię czytać należy wielokrotnie, a ponieważ jest to dzieło obszerne i niełatwe, za każdym razem wynosić będziemy z niej nowe wartości. Gdy jest się po pierwszej lekturze Biblii, można czytać ją również poprzez skupienie się jedynie na pewnych fragmentach, które szczególnie pragnie się zgłębić i pojąć.

Czytanie  Pisma Świętego powinno być czynione w skupieniu i z wielką uwagą. Tylko tak można zrozumieć to, co zawierają jego strony. Niezwykle ważne jest, by zawsze korzystać z przypisów znajdujących się najczęściej u dołu strony – każda Biblia stanowi przekład z języków hebrajskiego, aramejskiego i greckiego, z tego względu w każdym wydaniu narodowym przetłumaczone wyrazy, zdania, treści mogą wymagać uściślenia, które znaleźć można właśnie w przypisach. Jest to o tyle ważne, że niekiedy przetłumaczone wyrazy są bardziej kalką językową i nie przystają do rozumienia sensu w języku ojczystym, a ich właściwe rozumienie zmienia zupełnie postać rzeczy.

Podobne wypracowania do Zasady czytania Pisma Świętego - Zastanów się, jakie są zasady czytania Biblii i wypisz je. Czy są one ważne?