Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mt 17, 1-9 - Nowy Testament - streszczenie, interpretacja. komentarz do Pisma Świętego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Fragment z Ewangelii wg św. Mateusza mówi o przemienieniu Jezusa Chrystusa. Działo się to wówczas, gdy Jezus nakazał swym uczniom wziąć krzyż i iść za nim. Zabrał ze sobą po sześciu dniach Piotra, Jakuba i Jana, czyli trzech dopuszczonych najbliżej do poznania tajemnicy mesjańskiej i zaprowadził ich na Górę Tabor.

Gdy wszyscy czterej znaleźli się na miejscu, Jezus zaczął na ich oczach się przemieniać. Jego twarz nabrała takiej jasności, jakby samo słońce patrzyło na nich, a szata stała się biała niczym światło. Następnie Apostołom ukazali się Mojżesz i Eliasz, czyli przedstawiciele Prawa i Proroków, którzy zaczęli rozmawiać z Jezusem. 

Wtedy Piotr zwrócił się do Mesjasza, mówiąc, że mógłby rozstawić dla Niego i dwóch nowo przybyłych namioty. Wtedy otoczył ich obłok światła, z którego wydobywał się głos Pana mówiący o tym, że Jezus jest Jego Synem ukochanym i że Jego woli mają słuchać. Uczniowie przestraszyli się tego głosu i upadli na ziemię, ale Jezus kazał im wstać i nie bać się. Nie było już wówczas obok nich nikogo poza Nauczycielem.

W tym wersach Pisma Świętego ukazany jest bardzo ważny moment nauczania i drogi Jezusa. Trzej apostołowie, którzy dostąpili...

Podobne wypracowania