Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bóg - dobry Ojciec Stworzyciel czy też Srogi Sędzia? Rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bóg jest ukazywany w Biblii w różny sposób. Stary Testament ukazuje Go jako Boga wszechmogącego, dobrego i łaskawego, choć raczej niedostępnego. Bóg starotestamentowy potrafi również być srogi, wystawia na próby, karze za winy. Jednak i Nowy Testament, a także większa część Pisma Świętego przekonuje, że Bóg jest zdecydowanie dobrym Ojcem Stworzycielem.

Głównym dowodem, który potwierdza niewyobrażalną dobroć Boga, która przewyższa wszystkie Jego srogie uczynki, jest stworzenie świata. Ziemia w tak wspaniałym kształcie, z mnogością roślin i zwierząt jest czymś niezwykłym. Dodatkowo Ojciec powołał do życia człowieka, któremu dał nie tylko możliwość panowania nad całym stworzeniem, ale również obdarował go wolną wolą.

Mimo że Bóg bardzo często, głównie w księgach Starego Testamentu zsyła na niezwykle nieposłusznych i grzesznych ludzi kary, zawsze jednak są one lekcją. Za każdym razem Bóg chroni tych, którzy na to zasłużyli i nie dopuściłby do tego, by rodzaj ludzki przestał istnieć. Przykładem może być historia potopu.

Pan wystawia też często na próby, pragnie przekonać się, że wiara wybranego przez Niego człowieka jest głęboka i prawdziwa....

Podobne wypracowania