Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Greenpeace - cele, działalność, założyciele organizacji

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Fundacja Greenpeace to jedna z wielu międzynarodowych organizacji pozarządowych, chyba najbardziej rozpoznawalna, przez co najlepiej znana opinii publicznej.

Powstała ona w roku 1971, w kanadyjskim mieście Vancouver. Celem powołania jej do życia była chęć protestu przeciw amerykańskim próbom jądrowym na Alasce. Od tamtego czasu zakres zainteresowań organizacji znacznie się poszerzył. Aktualnie jest ona obecna w 42 krajach, gdzie prowadzi swoje akcje w sposób niezależny (pozwala to na lepsze dotarcie do ludności poszczególnych państw niż jakiekolwiek kampanie globalne).

Greenpeace zabiera głos w sprawie największych problemów ekologicznych. Jego członkowie walczą więc przeciw energii atomowej i inżynierii genetycznej, popierają za to ochronę lasów, oceanów, zagrożonych gatunków i istot żywych w ogóle. Żądają podjęcia kroków, które spowolnią zmiany klimatyczne.

Charakterystyczną cechą Greenpeace jest sposób finansowania – organizacja utrzymuje się bowiem jedynie z datków, jednocześnie – co warte podkreślenia – nie przyjmuje ich od firm ani przedstawicieli ugrupowań politycznych. Ma to podkreślać jej niezależność oraz nieprzekupność. Mimo to, Greenpeace nie jest...

Podobne wypracowania