Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bezpieczeństwo państwa - Bezpieczeństwo wewnętrzne Polski - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bezpieczeństwo to – podając najkrótszą, ale i najtrafniejszą definicję – stan danego państwa wolny od różnorakich zagrożeń. Bezpieczeństwo w rzeczywistości nie jest, rzecz jasna, stanem rozumianym w sposób dosłowny, ale dynamicznym procesem. Ze względu na stosunek do obszaru państwa, bezpieczeństwo dzielimy na: bezpieczeństwo zewnętrzne oraz bezpieczeństwo wewnętrzne.

Bezpieczeństwo wewnętrzne odnosi się do zagrożeń występujących wewnątrz państwa. Do najistotniejszych zagrożeń  wewnętrznych należy:

- terroryzm – w Polsce na szczęście brak ugrupowań o charakterze terrorystycznym, spowodowane jest to być może tym, że dominuje tu chrześcijaństwo, a większość zamachów na świecie wywoływanych jest przez islamskich ekstremistów,

- ideologie głoszące hasła nienawiści – na terytorium RP obowiązuje zakaz głoszenia haseł, nawołujących do nietolerancji wobec wszelkiego rodzaju mniejszości –  seksualnych, ludzi o innym kolorze skóry, mniejszości etnicznych i narodowych czy wyznawców innych religii. Konstytucyjnie zabronione jest w Polsce głoszenie haseł nazistowskich, faszystowskich czy innych ideologii totalitarnych,

- naruszanie praw człowieka – niestety w Polsce...

Podobne wypracowania