Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Subkultury - Sataniści - charakterystyka, informacje, zachowanie. Sataniści jako subkultura

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Termin „subkultura” przyjmuje się najczęściej w celu określenia pewnej odrębności kulturowo-społecznej, która został oparta na odmienny od obowiązującego zespół norm i wzorów społecznych. Członków przynależących do poszczególnych ruchów wyróżnia kontestacja zastanej rzeczywistości społecznej, obowiązujących powszechnie norm postępowania czy tradycyjnych wartości. Ten „ideowy rdzeń” jest jednocześnie najważniejszym wskaźnikiem pozwalającym odróżnić od siebie subkultury funkcjonujące na obrzeżach społeczeństwa.

Jedną z nich są sataniści, zwani też – czcicielami szatana. Warto podkreślić, iż kult szatana sięga swoimi korzeniami czasów średniowiecza. Największa liczba grup satanistycznych występuje w Stanach Zjednoczonych. W polskiej literaturze rozwinął się on zwłaszcza za sprawą młodopolskiego pisarza Stanisława Przybyszewskiego. Trudno analizować tu poszczególne aspekty definicyjne tego ruchu, takie jak np.: teologiczny, antropologiczny, socjologiczny czy psychologiczny, warto natomiast skupić się na próbie skonstruowania definicji całościowej.

W takim ujęciu można stwierdzić, iż sataniści praktykują przywoływanie, a nawet szerzej – kult bytu określanego w...

Podobne wypracowania