Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Subkultury - Killersi - charakterystyka, geneza, informacje. Killersi jako subkultura

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Subkultura, według najprostszej definicji, jest to nieformalna grupa ludzi, która charakteryzuje się zespołem norm różnych od tych przyjętych przez ogół społeczeństwa i uznawanych za niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania w nim jednostki oraz jej akceptacji. Proces analizy subkultury przebiega zazwyczaj z uwzględnieniem dwóch płaszczyzn: zewnętrznej i wewnętrznej. Motywem przewodnim dotyczącym pierwszego aspektu jest charakterystyczny wygląd członków przynależących do konkretnej subkultury, tj. specyficzny ubiór, fryzura, tatuaże itp. Drugie kryterium odnosi się z kolei do założeń ideologicznych przyjmowanych przez poszczególne ruchy.

Jedną z najbardziej fanatycznych subkultur są killersi, których określa się także jako: czcicieli śmierci, morderców czy zabójców. Początków tego niebezpiecznego ruchu należy poszukiwać w Stanach Zjednoczonych. Jednak wyznawana tylko pierwotnie przez grupy młodych Amerykanów ideologia rozprzestrzeniła się na wiele  krajów świata i stąd subkulturę killersów można spotkać także w Polsce.

Do głównych przesłanek ukształtowania się tej grupy z  pewnością można zaliczyć to, iż młodzi, którzy na co dzień spotykali...

Podobne wypracowania