Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Subkultury - Killersi - charakterystyka, geneza, informacje. Killersi jako subkultura

Subkultura, według najprostszej definicji, jest to nieformalna grupa ludzi, która charakteryzuje się zespołem norm różnych od tych przyjętych przez ogół społeczeństwa i uznawanych za niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania w nim jednostki oraz jej akceptacji. Proces analizy subkultury przebiega zazwyczaj z uwzględnieniem dwóch płaszczyzn: zewnętrznej i wewnętrznej. Motywem przewodnim dotyczącym pierwszego aspektu jest charakterystyczny wygląd członków przynależących do konkretnej subkultury, tj. specyficzny ubiór, fryzura, tatuaże itp. Drugie kryterium odnosi się z kolei do założeń ideologicznych przyjmowanych przez poszczególne ruchy.

Jedną z najbardziej fanatycznych subkultur są killersi, których określa się także jako: czcicieli śmierci, morderców czy zabójców. Początków tego niebezpiecznego ruchu należy poszukiwać w Stanach Zjednoczonych. Jednak wyznawana tylko pierwotnie przez grupy młodych Amerykanów ideologia rozprzestrzeniła się na wiele  krajów świata i stąd subkulturę killersów można spotkać także w Polsce.

Do głównych przesłanek ukształtowania się tej grupy z  pewnością można zaliczyć to, iż młodzi, którzy na co dzień spotykali wiele trudności w życiu, nie widzieli możliwości swobodnego funkcjonowania w zastanym społeczeństwie, w związku z czym poszukiwali innych dróg, opartych najczęściej na popełnianiu czynów zabronionych. Motywem przewodnim, wokół którego skupieni są członkowie nowego ruchu, jest szeroko pojęte propagowanie śmierci jako tego, co wyłącznie może zapobiec zetknięciu się człowieka z okrucieństwem otaczającego świata.

Powszechnymi praktykami killersów są zatem gwałty, okrutne rozboje czy nawet zabójstwa. Wyznawane przez siebie, przy czym niemożliwe do szerszego przyjęcia, zasady manifestują także poprzez wygląd zewnętrzny, który w oddźwięku powszechnym niejednokrotnie budzi strach. Na wizerunek ich składa się bowiem jako część obowiązkowa czarna skórzana kurtka z przypiętymi znaczkami trupich czaszek. Ponadto, członkowie tego ruchu farbują włosy na popielaty kolor i noszą bardzo ekscentryczny makijaż. Informacją bardziej pozytywną może okazać się ta, iż killersi należą do najmniej licznych subkultur na świecie.

Podobne wypracowania do Subkultury - Killersi - charakterystyka, geneza, informacje. Killersi jako subkultura