Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Prezydent Nicolas Sarkozy - charakterystyka prezydentury Nicolasa Sarkozy'ego. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Nicolas Sarkozy urodził się w 1955 r. w Paryżu. Ukończył prawo na Uniwersytecie Paryskim (specjalność: francuskie prawo gospodarcze), studiował także nauki polityczne. Zanim został prezydentem V Republiki Francuskiej w 2007 roku, sprawował liczne funkcje polityczne: był ministrem kilku rządów (m.in. ministrem spraw wewnętrznych, ministrem stanu, ministrem ekonomii, finansów i przemysłu), posłem Parlamentu Europejskiego, deputowanym Zgromadzenia Narodowego. Sprawował też funkcje samorządowe.

W 2007 r. Nicolas Sarkozy kandydował w wyborach prezydenckich z ramienia partii Unia na Rzecz Ruchu Ludowego – zwyciężył pierwszą turę wyborów z wynikiem 31,11%, natomiast w drugiej turze pokonał kandydatkę Partii Socjalistycznej wynikiem 53% głosów. Objęcie rządów prezydenckich przez Nicolasa Sarkozy'ego nastąpiło 16 maja 2007 r.

Obecnie sprawujący władzę Nicolas Sarkozy jest politykiem uparcie dążącym do wprowadzenia licznych reform gospodarczych i społecznych we Francji. W czasie pierwszego roku rządów prezydent Sarkozy zainicjował i przeprowadził ponad 50 reform, szczególnie gospodarczych. Proponowane przez Sarkozy'ego zmiany dotyczą przede wszystkim ograniczenia biurokracji, uelastycznienia czasu pracy, poparcia dla...

Podobne wypracowania