Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Premier Berlusconi - charakterystyka rządów Silvio Berlusconiego. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Silvio Berlusconi jest postacią bardzo kontrowersyjną – twórca odnoszącej duże sukcesy partii Forza Italia, magnat medialny, miliarder, bohater licznych skandali towarzyskich, a jednocześnie – kilkukrotny (także obecnie, 2011 r.) premier Włoch.

Silvio Berlusconi urodził się w 1936 r. w Mediolanie, w Mediolanie ukończył także studia prawnicze. Przed rozpoczęciem kariery politycznej (w połowie lat 90.) Berlusconi stał się dużym przedsiębiorcą – szczególnie w branży medialnej. W 1978 r. założył swoją pierwszą grupę medialną – Fininvest – która dość szybko ewoluowała w ogólnokrajową sieć telewizyjną. Firma medialna Berlusconiego rozwijała się dynamicznie do lat 90. i później. Pojawiały się nowe kanały telewizyjne, pojawili się także nowi inwestorzy – rozwój postępował do tego stopnia, że przedsiębiorstwa Berlusconiego zaczęły przypominać swoiste imperia mediów komercyjnych.

Nie rezygnując z kariery biznesowej, w latach 90. Berlusconi utworzył całkiem nową na dotychczasowej włoskiej scenie politycznej partię – Forza Italia. Utworzenie nowej partii, która nie miała związku z licznymi skandalami korupcyjnymi dotychczasowych rządów, spowodowało, że w społeczeństwie włoskim...

Podobne wypracowania