Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

PiS - Prawo i Sprawiedliwość - historia powstania, działalność

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Prawo i Sprawiedliwość to partia polityczna centroprawicowa, która powstała w 2001 roku. Działacze partii są ściśle powiązani z nieistniejącą obecnie partią „Akcja Wyborcza Solidarność” (AWS), gdyż większość z członków ugrupowania wywodzi się właśnie z tego środowiska politycznego. Liderem partii (Pierwszym Prezesem) został Lech Kaczyński, wspomagany w swych działaniach przez brata Jarosława (od 2003 roku pełnił funkcję Prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz Przewodniczącego Zarządu Głównego). Lech Kaczyński w 2005 roku został wybrany na urząd Prezydenta RP. Było to wynikiem wysokiej aprobaty społeczeństwa wobec programu oraz działalności PiS.

Działalność gospodarcza partii opiera się na redukcji postępującego bezrobocia, poprzez aktywizację nowych miejsc pracy w różnych sektorach gospodarki. Planowano również obniżenie stawki podatkowej w stosunku do małych i średnich przedsiębiorców oraz dla osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą. W związku z tym także proces amortyzacji maiłby zostać przyspieszony. Ponadto PiS stanowczo opowiada się przeciwko wprowadzeniu podatku liniowego oraz zmniejszenie obowiązujących stawek podatkowych. Partia proklamuje podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników...

Podobne wypracowania