Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

PSL - Polskie Stronnictwo Ludowe - historia powstania, działalność

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Polskie Stronnictwo Ludowe to odgałęzienie jednej z najstarszych europejskich partii politycznych - polskiego ruchu ludowego. Korzenie PSL sięgają do okresu końca XIX wieku, działania przedstawicieli tej partii miały ogromny wpływ na wygląd ówczesnej sceny politycznej i do czasów współczesnych wywierają na niej spory skutek. Ruch ludowy w szczególności szanował idee niepodległościowe, chrześcijańskie oraz demokratyczne. 

Program polityczny partii opiera się w dużej mierze na doktrynie agraryzmu - w założeniach swych teoria ta postuluje rolnictwo jako element stały gospodarki, w szczególności zaś postuluje wprowadzanie samodzielnych gospodarstw rolnych oraz zasadę interwencjonizmu państwowego. PSL sprzeciwia się postępującej prywatyzacji przedsiębiorstw powiązanych z rolnictwem. W ujęciu polityki zagranicznej PSL popierało przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, jednakże warunkiem powinno być wynegocjowanie korzystnych warunków akcesyjnych. Obecnie Polskie Stronnictwo Ludowe opowiada się za bliskimi i partnerskimi kontaktami z innymi członkami UE, w celu poszerzania konotacji gospodarczych i ekonomicznych. Ponadto partia nie zgadza się na wprowadzenie podatku liniowego. Co więcej, PSL domaga się zmiany procesu rekrutacji...

Podobne wypracowania