Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

My future - Moja przyszłość

I want to have a great life, full of thrills, that would be worth recalling after years. I wish I achieved a lot in my life, both professional and personal, since I have great ambitions.

First of all, I want to pass my final exams well in order to be admitted to a college at last. I want to study journalism and I would like to become a radio or television broadcaster. To achieve that and to be certain that I will be admitted to the dream university, I have to pass Polish and History exams really well.

Secondly, being admitted to a university, is a way of gaining independence. I want to become independent from my parents as soon as possible, even during studies if its possible. My parents don't have much money and I realize that they are doing me a great favour supporting me financially. I am going to find at least a part-time job to help them a little bit. And when I'm only able to, I want to make a living on my own. Obviously I will look for a job related to my studies and to what I like most – writing. Experience gained during studies will surely help me to find a dream job after graduating.

In addition, I have some personal ambitions, not related to work. Namely, I dream about traveling. I would love to travel around the world, especially Asia, and fix every place I visit with camera. As soon as I earn some money, I will start saving for my dream journeys.

And – last but not least – I have ambitions to start family. I would like to meet a decent, well-educated, intelligent man to spend the rest of my life with. And of course I wish I had children someday. My greatest ambition concerning them would be to raise them well so they become good people that are not afraid to fight for their dreams in the future.

Tłumaczenie

Chciałabym mieć wspaniałe życie, pełne wrażeń, które byłoby warte wspominania po latach. Pragnę osiągnąć wiele w życiu, zarówno zawodowym, jak i personalnym, dlatego że mam ogromne ambicje.

Przede wszystkim chcę dobrze zdać egzaminy kończące edukację w szkole średniej, aby dostać się wreszcie na studia. Chcę studiować dziennikarstwo i chciałabym zostać dziennikarzem radiowym lub telewizyjnym. By to osiągnąć i być pewną, że zostanę przyjęta na uniwersytet, muszę zdać egzaminy z języka polskiego i historii naprawdę dobrze.

Po drugie, pójście na studia jest dla mnie drogą do osiągnięcia niezależności. Chcę uniezależnić się od rodziców tak szybko, jak to możliwe, nawet jeszcze w trakcie studiów, jeśli tylko będzie to możliwe. Moi rodzice nie mają zbyt wiele pieniędzy i zdaję sobie sprawę, że wyświadczają mi ogromną przysługę, pomagając mi finansowo. Mam zamiar znaleźć przynajmniej jakąś pracę na pół etatu, by pomóc choć trochę. I kiedy tylko będę w stanie, chcę zacząć żyć na własną rękę. Oczywiście zamierzam starać się szukać pracy związanej z moimi studiami i tym, co lubię najbardziej – z pisaniem. Praktyka uzyskana w trakcie studiów z pewnością pomoże mi znaleźć pracę marzeń po ich ukończeniu.

Dodatkowo, mam również ambicje dotyczące życia prywatnego, niezwiązane z pracą. Mianowicie, marzę o podróżowaniu. Bardzo pragnęłabym podróżować dookoła świata, zwłaszcza Azji, i uwieczniać wszystkie miejsca, które odwiedzam aparatem. Kiedy tylko zarobię trochę pieniędzy, zacznę odkładać na moje wymarzone podróże.

I wreszcie mam ambicje, by mieć rodzinę. Chciałabym spotkać porządnego, dobrze wykształconego, inteligentnego mężczyznę, by spędzić z nim resztę mojego życia. I oczywiście chciałabym kiedyś mieć dzieci. A moją największą ambicją w związku z nimi byłoby wychować ich na dobrych ludzi, którzy nie boją się walczyć o swoje ambicje w przyszłości.

Podobne wypracowania do My future - Moja przyszłość