Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Description of winter break - Opis ferii

This year my winter break started on Monday 18th January and ended on Sunday, 1st February. During the first week I stayed at home. I helped my mother with housework and I did the homework the teachers gave us.

I also was going out with friends every day. We were sledging and ice-skating. We also made several snowmen with carrot noses and coal smiles. We also celebrated Joanna's birthday with a big party and lots of funny gifts.

During the second week I stayed by my grandmother's house. It's in the country. I helped her a lot with housework as she is old and unable to do everything by herself. I brought her coal to keep the fire in her tiled stove. I cleaned the windows and helped her tidy the attic. I also spent some time outside, making new friends.

By the end of the week, we had thirteen snowmen done and a tried out sledging off every hill in the neighbourhood. I'm glad I met all those kids. I had a good time and I wish the winter break would last longer.

Tłumaczenie

W tym roku moje ferie zaczęły się w poniedziałek 18. stycznia i skończyły w niedzielę, 1. lutego. Przez pierwszy tydzień zostałem w domu. Pomagałem mamie w pracach domowych i odrobiłem lekcje zadane nam przez nauczycieli.

Wychodziłem także codziennie z przyjaciółmi. Jeździliśmy na sankach i łyżwach. Zrobiliśmy też kilka bałwanów z nosami z marchewki i uśmiechami z węgla. Świętowaliśmy też urodziny Joanny huczną imprezą i wieloma zabawnymi prezentami.

Podczas drugiego tygodnia byłem u babci w domu. Jest on na wsi. Pomogłem jej dużo w pracach domowych, gdyż jest już stara i nie daje rady zrobić wszystkiego sama. Przyniosłem jej węgiel, by utrzymać ogień w piecu kaflowym. Umyłem okna i pomogłem jej posprzątać strych. Spędziłem też trochę czasu na zewnątrz, zawierając nowe przyjaźnie.

Na koniec tygodnia mieliśmy 3 ulepionych bałwanów i wypróbowane zjeżdżanie na sankach z każdej górki w okolicy. Cieszę się, że poznałem wszystkie te dzieciaki. Bawiłem się dobrze i chciałbym, żeby ferie trwały dłużej.

Podobne wypracowania do Description of winter break - Opis ferii