Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Do you think it is important to follow fashion? (essay) - Czy podążanie za modą jest według ciebie istotne? (esej)

Almost everyone wants to be rich, famous and beautiful. Nowadays more and more people decide to undergo a plastic surgery, liposuction or botox shots. They would do everything in the world in order to feel – quoting Radiohead's lyrics – 'fitter, happier, more productive, comfortable' also - younger or just cooler than their friends from the neighbourhood.

Most of the people care more about their appearance than about their soul and personal development. What's interesting – this problem concerns not only women. Also adolescent boys and older gentleman want to be up-to-date! For example - in the United States you can find out that fashion is a kind of necessity, however I have some serious doubts if being trendy should be such a big issue for all of us.

First of all, fashion is constantly changing. No one is able to guarantee that 'the coolest coat ever' will be as cool as it is now also next season. There are many people who are completely crazy about fashion and spend thousands of dollars every month on clothes and shoes. In my opinion, it is just a waste of money. There will always be someone with a bigger and nicer bag. If some of greatest shoppers would decide to stop visiting malls for a while, in couple of weeks they may find out their savings are enough to buy a real estate or to feed kids in a orphanage.

Furthermore, following fashion is kind of boring. It is just not creative to dress up like many other people. I don't really care if everyone wears black skirts and I wear white jeans. As long as I feel good with myself, I am happy and self-confident.

Obviously, each and every one of us like to feel glamorous from time to time. Although in fact being trendy is not a solution to our complexes or loneliness. I am sure that you also know few beautiful girls or fashionable women who doesn't have a partner. Honestly, the easiest way to make yourself feel better is to go shopping and make yourself look like a model. The problem is - this feeling of happiness is an illusion and do not last for long. The best example is Hollywood. 'Paradise' you may say, but growing up there is a hard nut to crack.

To conclude, don’t get my wrong: I do agree that people should take care of themselves, but  following a fashion is a bit like somnambulism... you go for it but you have no idea why. It is important to be a individual and feel good about yourself and it does not matter what the best designers think about it. What looks good on a model, may not suit you. In the end, not everything that glitters is gold.

Tłumaczenie

Prawie każdy z nas chciałby być bogaty, sławny i piękny. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na operacje plastyczne, odsysanie tłuszczu czy zastrzyki z botoksu. Ludzie ci zrobią wszystko, byle tylko poczuć się – cytując słowa piosenki Radiohead - „sprawniejszymi, ładniejszymi, bardziej produktywni, żyjącymi w komforcie” także - młodszymi i po prostu lepszymi od znajomych z sąsiedztwa.

Większość ludzi dba bardziej o swój wygląd niż o duszę i rozwój osobowości. Co ciekawe, obecnie problem nie dotyczy jedynie kobiet. Także nastolatki i starsi mężczyźni chcą być modni! W Stanach Zjednoczonych można zauważy,ć iż bycie modnym jest rodzajem obowiązku, aczkolwiek mam poważne wątpliwości, czy bycie „en vogue” powinno być dla nas tak niezwykle istotne.

Po pierwsze, moda jest rzeczą zmienią. Nikt nie zagwarantuje, że „najbardziej odjazdowy płaszczyk” będzie wciąż tak samo odjazdowy jak teraz w następnym sezonie. Spotykam jednak wielu ludzi, którzy mają absolutnego bzika na punkcie mody i są w stanie każdego miesiąca wydać tysiące dolarów na ubrania i buty. Według mnie to całkowite marnotrawstwo pieniędzy. Zawsze znajdzie się ktoś kto ma większą i ładniejszą torebkę. Gdyby niektórzy z największych zakupoholików zdecydowali nie odwiedzać centrów handlowych przez jakiś czas, być może po kilku tygodniach zorientowaliby się, iż za oszczędności mogłyby zakupić nieruchomość albo wykarmić sierociniec.

Zresztą, podążanie za modą jest na swój sposób nudne. To po prostu mało kreatywne - ubierać się tak jak wszyscy inni. Nie obchodzi mnie, że wszyscy noszą czarne spódniczki, a ja mam na sobie białe jeansy. Dopóki czuję się dobrze z moim ciałem, jestem szczęśliwa i pewna siebie.

Rzecz jasna, każdy chce być od czasu do czasu szykowny. Jednakże bycie trendy nie jest sposobem na kompleksy i samotność. Jestem pewna, że znasz piękną dziewczynę albo modnie ubraną kobietę, które nie mają partnera. Szczerze powiedziawszy, najłatwiejszym sposobem na poprawę samopoczucia jest pójście na zakupy i upodobnienie do manekina z wystawy. Problem tkwi w tym, że to szczęście to iluzja, która po chwili przemija. Najlepszym tego przykładem jest Hollywood. „Raj” - powiesz być może, ale dorastanie tam to naprawdę trudny orzech to zgryzienia.

Proszę mnie źle nie zrozumieć - zgadzam się z poglądem, że ludzie powinni dbać o siebie. Mimo to podążanie za modą przypomina trochę lunatykowanie: idziesz na oślep i sam nie wiesz dlaczego. To ważne, by pozostać indywidualistą i czuć się dobrze we własnej skórze i stroju, bez względu na to, co mówią sławni projektanci. To, co pasuje modelkom, na tobie może wyglądać zupełnie inaczej. W końcu nie wszystko złoto, co się migoce.

Podobne wypracowania do Do you think it is important to follow fashion? (essay) - Czy podążanie za modą jest według ciebie istotne? (esej)