Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Job interview (manager) - Rozmowa kwalifikacyjna (na stanowisko managera)

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

A: Good morning.
B: Good morning.
A: David Coleman, nice to meet you.
B: Arthur Smithson, nice to meet you too.
A: Mr Smithson, you are interested in the position of the manager in our company's human resources department. Please, tell me why are you applying for this job?
B: During my studies I have already decided to associate my future career with human resources. And as your company is approved and respected on the market, I think that working here would be a challenge I am able to manage.
A: Do you have any experience as a human resources manager?
B: Of course I do. Just after graduation I started working as an assistant in a human resources department of a big publishing house and later I was promoted to the position of the manager. In addition, I gained a lot of needed knowledge during my studies. I graduated Psychology and Management. However, working in the publishing house does not fully suit my interests, and you, as a big Internet related company, deal with much greater range of issues.
A: All right, you have just answered the question I was going to ask now. Well, I am going to the next one then. What were your duties as a human resources manager at your previous work?
B: I was responsible for recruiting new workers, introducing...

Tłumaczenie

A: Dzień dobry.
B: Dzień dobry.
A: David Coleman, miło mi.
B: Arthur Smithson, mnie również miło.
A: Panie Smithson, jest pan zainteresowany stanowiskiem kierownika działu zarządzania zasobami ludzkimi w naszej firmie. Proszę mi powiedzieć, dlaczego ubiega się pan o tę pracę?
B: Już podczas studiów zdecydowałem się związać swoją przyszłą karierę z zasobami ludzkimi. A ponieważ wasza firma jest uznana i szanowana na rynku, myślę, że praca tutaj byłaby wyzwaniem, z którym jednak jestem w stanie sobie poradzić.
A: Czy ma pan jakieś doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi?
B: Oczywiście, że mam. Zaraz po ukończeniu studiów rozpocząłem pracę jako asystent w dziale zarządzania zasobami ludzkimi w dużym wydawnictwie, a później awansowałem na stanowisko kierownika. W dodatku zyskałem sporo potrzebnej wiedzy w czasie studiów, ukończyłem psychologię i zarządzanie. Jednak praca w wydawnictwie nie odpowiadała w pełni moim zainteresowaniom, a państwo, jako duży portal związany z Internetem, zajmują się dużo szerszym zakresem zagadnień.
A: Dobrze, właśnie odpowiedział pan na pytanie, które miałem zamiar teraz zadać. Cóż, przejdę do następnego – jakie były pańskie obowiązki jako kierownika działu HR w pana poprzedniej pracy?
B: Byłem odpowiedzialny za rekrutację nowych pracowników, wdrażanie ich w ich obowiązki i prowadzenie dla nich szkoleń.
A: Czy pańscy przełożeni byli zadowoleni z pana pracy?
B: W zasadzie tak. Otrzymałem od nich pozytywne referencje, które mogę przedstawić, jeśli pan sobie życzy.
A: Dobrze, jakie są pana mocne i słabe strony jako pracownika?
B: Jestem odpowiedzialny, komunikatywny i potrafię szybko podejmować decyzje. Jestem także dobry w perswazji, mediacji i jestem odporny na stres. Mam całkiem sporą wiedzę o ludzkich osobowościach i zachowaniach, która jest w tym zawodzie niezbędna. Mogę wydawać się jednak pracoholikiem i być zbyt wymagającym jako lider względem zespołu, którym zarządzam, ale myślę, że może to w niektórych przypadkach być również zaletą.
A: Może pan podać mi jakieś przekonujące powody, dla których powinniśmy zatrudnić właśnie pana, a nie kogokolwiek innego?
B: Wierzę, że moja wiedza i doświadczenie czynią mnie odpowiednią osobą na to stanowisko. Osobiste zalety, o których wspomniałem oraz moje szerokie zainteresowania, a przede wszystkim moje wola, by perfekcyjnie wykonywać to, co robię, także sprawiają, iż uważam, że jestem w stanie poradzić sobie z obowiązkami kierownika działu zarządzania zasobami ludzkimi.
A: A jakiego wynagrodzenia pan oczekuje?
B: Sądzę, iż jako że jesteście firmą o ugruntowanej pozycji na rynku, zadowolę się standardowym wynagrodzeniem, jakie państwo oferują dla kierownika.
A: W porządku, panie Smithson, czy ma pan teraz jakieś pytania do mnie?
B: Tak, mam. Chciałbym dowiedzieć się czegoś o ludziach, którymi musiałbym tutaj zarządzać.
A: Mamy zespół młodych, ambitnych, inteligentnych ludzi, staramy się dobierać pracowników bardzo starannie. Praca z nimi jest prawdziwą przyjemnością. I oczywiście, ponieważ teraz pan rozmawia ze mną, domyśla się pan, iż pan i ja także pracowalibyśmy razem.
B: Dziękuję, nie mam więcej pytań.
A: W takim razie ja również dziękuję, panie Smithson. Zadzwonimy do pana jutro, by pana poinformować, czy zdecydowaliśmy się pana zatrudnić.
B: Będę oczekiwał na telefon. Jeszcze raz dziękuję, panie Coleman. Do widzenia.
A: Do widzenia, panie Smithson.

Podobne wypracowania