Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

You have found an animal. Write a letter to your friend and tell her everything about it - Jakiś czas temu znalazłaś zwierzę. Napisz list do przyjaciela, w którym opowiesz mu tę historię

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Hey Anna!

Thanks for staying in touch. I'm so glad you passed your exams! I knew you would.

You'll never guess what happened . Three weeks ago I found a lonely cat. It's all black with a white spot on his nose. It was walking around my house for a week. My mum kept giving him food so he kept coming back. One day I decided I want him home because it's a cute little kitty cat. I didn't want him to go out on the street and die bitten by dogs. My mum was happy but dad seemed to be concerned about cleaning the cuvette and so on. After an hour of begging they let him stay. I was so happy! Of course, he didn’t know he should use the cuvette to pee so at first his pee was all over the house. I was so frustrated, I'm telling you! After 3 days of intense training he got used to use the right place and he's never peed anywhere else ever since. Now I have to clean the cat's cuvette, give him food and water and walk him sometimes. It's fun and I suppose it teaches me how to be an adult but I have to get up extra 20 minutes earlier for school to check everything. I wish my parents would help me a bit. What's up by you? How's your sister? Drop me a line asap.

Kisses,

Lena

Tłumaczenie

Hej Anno!

Dzięki za pozostanie w kontakcie. Bardzo się cieszę, że zdałaś swoje egzaminy! Wiedziałam, że zdasz.

Nigdy nie zgadniesz, co się stało. Trzy tygodnie temu znalazłam bezdomnego kotka. Jest cały czarny z białą łatką na nosie. Chodził koło mojego domu przez tydzień. Mama dawała mu jedzenie, więc wracał. Któregoś dnia zdecydowałam się wziąć go do domu, bo to jest taki śliczny, słodki kotek. Nie chciałam, żeby biegał po ulicy i zagryzły go psy. Mama się cieszyła, ale tata wydawał się martwić czyszczeniem kuwety itd. Po godzinie błagania pozwolili mi go zatrzymać. Byłam taka szczęśliwa! Oczywiście, na początku nie wiedział, jak się używa kuwety, więc sikał po całym domu. Byłam tak sfrustrowana, mówię Ci! Po trzech dniach intensywnego treningu nauczył się, gdzie ma sikać i od tamtej pory robi to tylko tam. Teraz muszę czyścić kuwetę, dawać mu jeść i pić i czasem wychodzić z nim na spacer. To dobra zabawa i wydaje mi się, że uczy mnie, jak być dorosłą, ale muszę wstawać dodatkowe 20 minut wcześniej do szkoły, żeby wszystko posprawdzać! Chciałabym, żeby rodzice mi trochę pomogli. Co u Ciebie? Jak tam siostra? Napisz do mnie jak najszybciej.

Całusy,

Lena

Podobne wypracowania