Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opowiadanie o niezwykłej przygodzie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Niezwykłe wydarzenie, które mi się przytrafiło, miało miejsce nad morzem, gdzie zostałem zaproszony przez ciocię Jadzię, siostrę mamy.    

Pierwszy tydzień tam spędzony nie wyróżniał się niczym szczególnym. Razem z kuzynem co dzień z rana biegliśmy na plażę, żeby znaleźć dobre miejsca, nim tłum turystów i tubylców pozajmuje każdy metr piasku. Popołudniami graliśmy w siatkówkę plażową, a po kolacji przychodził czas na rowery albo snucie się po mieście i zwiedzanie najciekawszych miejsc.

Słońce już powoli dawało sygnały, że niedługo zajdzie, gdy dwa dni przed wyjazdem szedłem plażą, a Szary – pies kuzyna – aportował rzucane mu patyki. W pewnym momencie zobaczyłem butelkę dryfującą kawałeczek od brzegu. Coś w jej wyglądzie nie dawało mi spokoju, bo była przezroczysta, a w środku widać było wyraźnie, że coś się znajduje. Wyciągnąłem znalezisko z wody i szybko umościłem się na piasku, żeby czym prędzej wyjąć zwitek papieru, który skrywała butelka.

Nie mogłem uwierzyć, że trzymałem w ręku czyjś list. Znalazłem najprawdziwszy list w butelce, co zdarza się tylko w bohaterom książek i filmów. Problem w tym, że nie mogłem z tego listu odczytać ani słowa, a nawet nie miałem bladego pojęcia,...

Podobne wypracowania