Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

William Szekspir „Makbet” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tytułowym bohaterem tragedii Williama Szekspira jest Makbet – wasal i bliski krewny króla Dunkana. Początkowo poznajemy go jako wiernego sługę władcy Szkocji, wykazującego się wielkim bohaterstwem w czasie wojny.

Siłą, która zniszczyła Makbeta była nadmierna ambicja przejawiana przez bohatera. Gdy wiedźmy przepowiedziały mu, że zostanie królem, postanowił nie czekać, tylko wziąć sprawy w swoje ręce i zamordować dotychczasowego władcę. Od tego czasu stał się on zupełnie inną postacią. Zaczął sprawować krwawe i tyrańskie rządy. Nie zawahał się przed zabiciem swego przyjaciela – Banka – a także przed uśmierceniem rodziny Makdufa, który nie chciał pozwolić na rządy Makbeta.

Warto także dodać, że tytułowego bohatera dręczyły potężne wyrzuty sumienia. Być może świadczy to o tym, iż nie był postacią do końca zepsutą. Jednak w uciszeniu tego wewnętrznego głosu nieustannie pomagała mu małżonka, wytrwale podnosząc go na duchu.

Lady Makbet jest żoną tytułowego bohatera. To kobieta ambitna, bezwzględna i przebiegła, która zaplanowała zbrodnię i proces zacierania jej śladów. Także dla niej władza była niesamowitą pokusą, jakiej podporządkować mogła całe swoje życie. Warto dodać, że nie chciała ona mieć dziecka, gdyż...

Podobne wypracowania