Mój autorytet - charakterystyka
JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!
- 4914 wypracowanie - Język polski
- 1594 wypracowanie - WOS
- 2021 wypracowanie - Historia
- 787 wypracowanie - Religia
- 528 wypracowanie - Język angielski
- 58 wypracowanie - Język niemiecki
Moim największym autorytetem jest Babcia – osoba posiadająca ogromny wkład w moje wychowanie, która wpoiła mi określone zasady i w dużej mierze ukształtowała moje poglądy na życie. Dzięki temu myślimy dziś podobnie, a to z kolei sprawia, że w każdej życiowej sytuacji mogę znaleźć w niej oparcie i radę, jaka z pewnością pomoże mi w dokonaniu ważnego wyboru, współgrając z moją osobowością i odpowiadając bardzo blisko moim potrzebom, te bowiem są mojej babci dobrze znane i zrozumiałe bez konieczności ich tłumaczenia i uzasadniania.
Autorytet, jakim babcia cieszy się w moich oczach, wynika również ze świadomości ogromnej wiedzy i doświadczenia, jakie wyniosła z rozmaitych zdarzeń, które przyniosło jej życie. Urodziła się w powojennej Polsce, dorastała w warunkach totalitarnego reżimu, kształtowała swoją dorosłość w atmosferze smutnej stagnacji PRL-u, biorąc udział w walce o to, by jej dzieci i wnuki miały szansę dorastać w wolnym i demokratycznym kraju cieszącym się dobrobytem i stwarzającym szansę niczym nieograniczonego rozwoju. Niczego nie dostała od losu za darmo, musiała włożyć wiele starań i ciężkiej pracy w to, by zrealizować swoje marzenia o karierze zawodowej i zapewnieniu swojej rodzinie godnego życia i łatwiejszego, niż swój, startu w dorosłość.
Mój podziw budzi jej determinacja w dążeniu do realizacji wyznaczonych sobie celów, jakie osiągała wielokrotnie na przekór rozmaitym okolicznościom i poradom sceptyków doradzających porzucenie wielkich młodzieńczych marzeń i pogodzenie się z ograniczeniami rzeczywistości. Jej postawa jest dla mnie inspiracją i potwierdzeniem, że warto mierzyć bardzo wysoko i wierzyć w możliwość spełnienia swoich marzeń, nawet jeśli w przekonaniu całej reszty świata są one szaleństwem i niemożliwością. Babcia nauczyła mnie więc samodzielności i niezależności w myśleniu i podejmowaniu życiowych wyborów, stanowiąc jednocześnie przykład na to, że ich zgodność z własnym sumieniem i ogólnymi zasadami etycznymi jest zawsze możliwa, a nawet konieczna do tego, by móc w pełni cieszyć się swoimi sukcesami.
Siły do pokonywania kolejnych przeszkód nadaje mi również jej optymizm i niezachwiana wiara w to, iż świat jest w gruncie rzeczy dobry, wystarczy więc nieustannie rozwijać i ulepszać samego siebie, by cała rzeczywistość, jaka nas otacza, stawała się lepsza razem z nami. Babcia jest dla mnie postacią w każdym aspekcie pozytywną i godną naśladowania, jest więc dla mnie największym, najbliższym mojemu sercu autorytetem.
Podobne wypracowania do Mój autorytet - charakterystyka
- Reportaż z podróży pt.: „Była to niezapomniana podróż”
- Reportaż ze szkolnej wycieczki do Krakowa
- Reportaż ze szkolnej wycieczki do Oświęcimia-Auschwitz
- Opis postaci literackiej - Justyna Orzelska
- Telewizja – okno na świat czy guma do żucia dla oka? Rozprawka
- Moja najciekawsza przygoda wakacyjna - opowiadanie
- Niezapomniana przygoda - opowiadanie z opisem przeżyć wewnętrznych
- Jakie przesłanie moralne skierowałbyś do ludzi żyjących w XXI w.?
- Opis - opis liścia
- Najszczęśliwszy dzień mojego życia
- List Małego Księcia do Róży napisany z Ziemi - Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę”
- Dzięki temu moje życie ma sens...- rozwiń temat
- Każdy jest kowalem swojego losu - rozprawka
- „Mój dom - moja mała ojczyzna” - rozwiń temat
- Dlaczego od wieków ludzie się spieszą? Jak tempo życia wpływa na jego jakość? - rozwiń temat
- Dlaczego ludzie patrzą w niebo? Wypracowanie z wykorzystaniem czasowników
- William Szekspir „Romeo i Julia” - problematyka utworu
- William Szekspir „Romeo i Julia” - bohaterowie. Charakterystyka
- William Szekspir „Makbet” - problematyka utworu
- William Szekspir „Makbet” - bohaterowie. Charakterystyka