Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mój autorytet - charakterystyka

Moim największym autorytetem jest Babcia – osoba posiadająca ogromny wkład w moje wychowanie, która wpoiła mi określone zasady i w dużej mierze ukształtowała moje poglądy na życie. Dzięki temu myślimy dziś podobnie, a to z kolei sprawia, że w każdej życiowej sytuacji mogę znaleźć w niej oparcie i radę, jaka z pewnością pomoże mi w dokonaniu ważnego wyboru, współgrając z moją osobowością i odpowiadając bardzo blisko moim potrzebom, te bowiem są mojej babci dobrze znane i zrozumiałe bez konieczności ich tłumaczenia i uzasadniania.

Autorytet, jakim babcia cieszy się w moich oczach, wynika również ze świadomości ogromnej wiedzy i doświadczenia, jakie wyniosła z rozmaitych zdarzeń, które przyniosło jej życie. Urodziła się w powojennej Polsce, dorastała w warunkach totalitarnego reżimu, kształtowała swoją dorosłość w atmosferze smutnej stagnacji PRL-u, biorąc udział w walce o to, by jej dzieci i wnuki miały szansę dorastać w wolnym i demokratycznym kraju cieszącym się dobrobytem i stwarzającym szansę niczym nieograniczonego rozwoju. Niczego nie dostała od losu za darmo, musiała włożyć wiele starań i ciężkiej pracy w to, by zrealizować swoje marzenia o karierze zawodowej i zapewnieniu swojej rodzinie godnego życia i łatwiejszego, niż swój, startu w dorosłość.

Mój podziw budzi jej determinacja w dążeniu do realizacji wyznaczonych sobie celów, jakie osiągała wielokrotnie na przekór rozmaitym okolicznościom i poradom sceptyków doradzających porzucenie wielkich młodzieńczych marzeń i pogodzenie się z ograniczeniami rzeczywistości. Jej postawa jest dla mnie inspiracją i potwierdzeniem, że warto mierzyć bardzo wysoko i wierzyć w możliwość spełnienia swoich marzeń, nawet jeśli w przekonaniu całej reszty świata są one szaleństwem i niemożliwością. Babcia nauczyła mnie więc samodzielności i niezależności w myśleniu i podejmowaniu życiowych wyborów, stanowiąc jednocześnie przykład na to, że ich zgodność z własnym sumieniem i ogólnymi zasadami etycznymi jest zawsze możliwa, a nawet konieczna do tego, by móc w pełni cieszyć się swoimi sukcesami.

Siły do pokonywania kolejnych przeszkód nadaje mi również jej optymizm i niezachwiana wiara w to, iż świat jest w gruncie rzeczy dobry, wystarczy więc nieustannie rozwijać i ulepszać samego siebie, by cała rzeczywistość, jaka nas otacza, stawała się lepsza razem z nami. Babcia jest dla mnie postacią w każdym aspekcie pozytywną i godną naśladowania, jest więc dla mnie największym, najbliższym mojemu sercu autorytetem.

Podobne wypracowania do Mój autorytet - charakterystyka