Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis - opis liścia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Podobno każdy liść jest jedyny w swoim rodzaju i na całym świecie nie sposób znaleźć dwóch, które byłyby identyczne – wszystkie różnią się drobnym szczegółem: a to układem żyłek, a to zagięciami, a to znów niepowtarzalnym odcieniem, dobranym z palety zieleni i brązów przez słońce, które każdy z najmniejszych nawet listków ogrzewa pod nieco innym kątem. Te wiosenne, młode i świeże, ogrzewa jeszcze nieśmiało i delikatnie, tylko na tyle, by nasączyć je energią, która wybuchnie w końcu soczystą, głęboką zielenią, odbijającą jego promienie. Intensywność tej barwy rozbudza zmysły z zimowego snu, dodając wigoru całemu światu, który pod zielonym sztandarem walczy z zimnem i szarugą, co roku odnosząc spektakularne zwycięstwo.

Nieco szalony, niemalże rażący seledyn wiosennych listków uspokaja się w końcu, jak i cała reszta natury, która po wiosennym i letnim szaleństwie płodności dąży do odpoczynku. Zielona barwa zdobiąca korony drzew staje się wtedy głębsza, bardziej stonowana i jakby bardziej elegancka, wprowadzając atmosferę spokojnego, harmonijnego ciepła, jakie towarzyszy nam w ostatnich dniach wakacji. Później zieleń liści zaczyna jaśnieć na powrót, płowiejąc pod promieniami...

TAGI: opis

Podobne wypracowania