Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jakich bohaterów potrzebujemy? Rozważania nad ideą bohaterstwa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bohater to osoba, która wyróżnia się spośród innych ludzi wielką odwagą, ofiarnością, gotowością do poświęcenia własnego życia dla ogółu. Czyny takiego człowieka poświadczają jego wielkość duchową. Zarówno historia, jak i literatura zna wiele nazwisk, które funkcjonują w powszechnej świadomości jako bohaterowie: Tadeusz Kościuszko, Józef Piłsudski, Stefan Batory, Michał Wołodyjowski, Prometeusz.

Najczęściej bohaterami skłonni nazywać jesteśmy zasłużonych na polu bitwy, żołnierzy, rycerzy, którzy w bezpośredniej walce z wrogiem udowodnili swoją wielkość. Ale w XXI wieku model bohatera z oczywistych przyczyn ulec musiał przeformułowaniu. I choć nie musimy dziś już walczyć o niepodległość czy w obronie własnych granic, to jednak czasy w jakich przyszło żyć, nie są wolne od zła i również powinny mieć swoich herosów.

Przede wszystkim w Polsce, w której w ostatnich latach nie dzieje się najlepiej z powodu złej polityki rządu i braku rozwiązywania palących problemów, które pęczniejąc, spowodować mogą już niedługo załamanie się kraju, bardzo potrzebny jest bohater lub bohaterowie, którzy byliby w stanie ponad własnymi interesami i chęcią zysku postawić dobro ogółu, którego...

Podobne wypracowania