Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Stefan Żeromski „Ludzie bezdomni” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tomasz Judym – Żeromski obdarzył głównego bohatera charakterystycznym rodowodem społecznym. Judym wywodzi się z warszawskiej biedoty, od podszewki zna więc nędzę i problemy ludzi biednych. Judym jest synem szewca-alkoholika. Udało mu jednak wybić się i zdobyć medyczne wykształcenie; dzięki temu styka się również ze światem bogatych salonów, na który potrafi spojrzeć z dystansem i krytycyzmem.

Główną ideą Judyma jako lekarza staje się poprawa losu ludzi biednych. Lekarz często przyjmuje swoich pacjentów nie oczekując od nich zapłaty. Pracując w sanatorium w Cisach, popada w konflikt ze swoimi przełożonymi dopominając się o polepszenie warunków życiowych dla pracujących tam robotników. Judym marzy o swojej rodzinie i założeniu domu, ale ostatecznie poświęca szczęście rodzinne na ołtarzu pracy.

Joanna Podborska – jest wrażliwa, delikatna i bardzo kobieca. Wcześnie straciła rodziców i została zmuszona do samodzielnego życia z dala od rodzinnego domu. Aby utrzymać siebie i brata Henryka, pracuje jako guwernantka panien Orszeńskich. Marzy o miłości i stworzeniu własnego domu. Darzy Judyma prawdziwym, szczerym uczuciem, jest gotowa na życie u boku lekarza. Odtrącenie przez Judyma załamuje ją.

Wiktor...

Podobne wypracowania