Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zenon Przesmycki - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zenon Przesmycki urodził się 22 grudnia 1861 roku w Radzyniu Podlaskim. Przyszedł na świat w rodzinie, która bardzo dbała o edukację syna i dokładała wszelkich starań, aby umożliwić mu zdobycie odpowiedniego wykształcenia.

Przesmycki był dobrym i niezwykle uzdolnionym uczniem. Uczęszczał do gimnazjum w rodzinnej miejscowości. Nauczyciele docenili jego pracowitość i inteligencję, na koniec nauki został uhonorowany złotym medalem. To wyróżnienie pozwoliło mu na dalsze rozwijanie się. Zdecydował, iż będzie kontynuował naukę za granicą. Podczas studiów stał się obywatelem niemal całego świata. Edukował się we Francji, Anglii, Włoszech oraz w Czechach. Kiedy wrócił do kraju, nadal czuł głód wiedzy, dlatego podjął studia prawnicze na uniwersytecie w Warszawie.

Oprócz uzdolnień ogólnych posiadał talent literacki, pisarski. Debiutował jako młody artysta w licznych, znanych wówczas, czasopismach. W latach 1887-1888 awansował i objął odpowiedzialną funkcję redaktora warszawskiej gazety „Życie”. Młodzieńczy okres był dla pisarza bardzo interesujący, pełen wyzwań i nowości. Pod koniec lat osiemdziesiątych XIX wieku Przesmycki wyruszył w podróż, udał się między innymi do Paryża, a później także do...

Podobne wypracowania