Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Virginia Woolf - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Virginia Woolf urodziła się 25 stycznia 1882 roku w Londynie. Pisarka przyszła na świat w rodzinie wielodzietnej, ponieważ jej rodzicie mieli potomstwo ze swoich poprzednich związków. Mimo to, rodzina była dobrze sytuowana i zadbała o odpowiednie wykształcenie córki.

Pisarka od najmłodszych lat interesowała się literaturą. Ogromny wpływ na jej zainteresowania miało towarzystwo, w jakim przebywała już jako mała dziewczynka. Do rodziców przychodziła cała śmietanka towarzyska ówczesnego Londynu, także znani literaci. Młodość pisarki nie była usłana różami. Matka Virginii zmarła po przebytej grypie, w niewielkich odstępach czasowych odszedł także jej ojciec i siostra. Spowodowało to długotrwałe załamanie nerwowe. Źródła biograficzne podają, iż na jakiś czas pisarka została umieszczona w zakładzie dla osób psychicznie chorych. Wielokrotnie miewała ciężkie okresy związane z chorobą nerwową, jednak potrafiła sprawnie i w miarę normalnie funkcjonować.

Rozpoczęcie kariery pisarskiej datuje się na rok 1905. Wtedy to Woolf napisała swój pierwszy artykuł dla znanej gazety „Times Literary Suplement”. Natomiast jej pierwsza powieść zatytułowana „The voyage out” („Podróż w świat”) została...

Podobne wypracowania