Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Roland Barthes - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Roland Barthes urodził się 12 listopada 1915 roku w Cherbourg. Swoje dzieciństwo artysta spędził w mieście Bayonne, gdzie wychowywała go matka oraz ciotka. Jego ojciec umarł, gdy pisarz był jeszcze małym chłopcem. Louis Barthes służył w marynarce wojennej i zginął podczas jednej z morskich bitew.

Matka i ciotka starały się tak wychowywać Rolanda, aby nie odczuł on braku ojca. Ciotka chłopca miała niepowtarzalny słuch i była uzdolniona muzycznie. Barthes od najmłodszych lat obcował więc ze sztuką. Już mając kilka lat potrafił grać na fortepianie, ponieważ pobierał lekcje u swojej cioci. W roku 1924 Roland przeprowadził się wraz z matką do Paryża. Tam uczęszczał do szkoły. Był bardzo dobrym i sumiennym uczniem. Szczególnie interesował go teatr – namiętnie czytywał tragedie, uczestniczył w życiu koła teatralnego, a nawet występował na scenie. Pracę maturalną poświęcił sztuce awangardowej. Barthes poszedł na studia. W latach 1935-1939 pobierał edukację na Sorbonie. Uzyskał wtedy tytuł licencjata na wydziale literatury klasycznej.

Młody mężczyzna miał wiele rozmaitych zainteresowań. Od roku 1939 swój czas poświęcił na studiowanie filologii oraz gramatyki. Mniej więcej w tym okresie zaczął publikować swoje pierwsze prace. Pisywał do czasopisma „Combat”....

Podobne wypracowania