Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Nancy Kleinbaum - biografia, życiorys

Nancy Kleinbaum urodziła się w roku 1948. Jest jedną z najbardziej znanych autorek, które swoje książki tworzą na podstawie scenariuszy filmowych.

Od dzieciństwa artystka wykazywała spore zainteresowanie literaturą i sztuką. Lubiła czytać,  a sama także posiadała zdolności pisarskie. Postanowiła, że zostanie dziennikarką. W roku 1966 rozpoczęła studia dziennikarskie w Medill School of Journalism. Placówka ta znajdowała się przy Uniwersytecie Northwestern w Evanston. W roku 1970 zakończyła edukację. Wtedy związała się ze środowiskiem dziennikarskim i rozpoczęła współpracę z czasopismem „Lifestyles”. Przez jakiś czas pisała do tej gazety, ale miała nieco większe ambicje. Nadal bardzo interesowała się literaturą i marzyła, aby zostać pisarką. Szczególnie fascynowały ją scenariusze filmowe.

Kleinbaum uważała, że dobry film może mieć ogromny wpływ na odbiorcę, nie tylko go zaciekawić, ale również poruszyć. Dlatego zaczęła pisać książki, dla których inspiracją były właśnie filmowe scenariusze. Najlepszą i z pewnością najbardziej znaną powieścią pisarki jest „Stowarzyszenie umarłych poetów”. Książka ta została wydana w roku 1989. Wcześniej powstał film pod takim samym tytułem i to on stał się inspiracją...

Podobne wypracowania