Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Judith Butler - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Judith Butler urodziła się 24 lutego w Cleveland. Przyszła na świat w żydowskiej rodzinie, która kierowała się w życiu ortodoksyjnymi zasadami.

Butler jako mała dziewczynka uczęszczała do szkoły hebrajskiej. Pobierała tam nauki z żydowskiej etyki. To właśnie na tym pierwszym etapie edukacji artystka zapoznała się z filozoficznymi pismami znanych myślicieli takich jak Spinoza czy Hegel. Butler w roku 1978 otrzymała tytuł licencjata na Uniwersytecie Yale, gdzie studiowała przez kilka ostatnich lat. Wybrała filozofię. Kilkanaście lat później uzyskała tam także tytuł doktora. Po zakończeniu studiów swoje życie i tak związała z edukacją, ponieważ pracowała jako wykładowca. Na początku była profesorem Wesleyan University, potem George Washington University oraz na Uniwersytecie Johna Hopkinsa.

Zainteresowania Judith Butler były (i są) naprawdę rozmaite. Jako absolwentka filozofii, kobieta dużo czasu poświęciła właśnie sprawom związanym z tą tematyką Ale przede wszystkim fascynowały ją relacje damsko-męskie, zagadnienia płci, rola i miejsce kobiet we współczesnym świecie. Judith Butler jest feministką, która stara się wytłumaczyć, wyjaśnić prawa rządzące ludzkim życiem, szczególnie tym kobiecym. Artystka zajmowała się również...

Podobne wypracowania