Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jack Kerouac - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jack Kerouac urodził się 12 marca 1922 roku w Lowell w stanie Massachussets. Jego rodzina pochodziła z Kanady. W poszukiwaniu nowej pracy wyemigrowała do Nowej Anglii. Początkowo pisarz nie mówił po angielsku, w domu posługiwano się tylko językiem francuskim. Kiedy jednak rodzina zadomowiła się w nowym miejscu, Jack uczył się drugiego języka.

Od dziecka był bardzo uzdolniony sportowo, grał w młodzieżowym klubie sportowym. Nadzwyczaj dobre wyniki i niebywałe osiągnięcia były drogą do szkoły wyższej. Dostał stypendium i rozpoczął naukę na Uniwersytecie Kolumbijskim w Nowym Jorku. Niestety Kerouac złamał nogę i pokłócił się z trenerem. W konsekwencji tego wydarzenia przerwał naukę. W roku 1943 wstąpił dobrowolnie do marynarki wojennej. Ale nie zagrzał tam miejsca zbyt długo, ponieważ miał pewne problemy psychiatryczne.

Artysta debiutował w roku 1950. Wydał wtedy swoją pierwszą powieść zatytułowaną „Miasteczko i miasto”. Utwór spotkał się z entuzjazmem, a mężczyzna stał się poważanym artystą. Swoją najsłynniejszą i najbardziej znaną powieść opublikował w roku 1957 – „W drodze” to historia z elementami autobiografii, która opisuje podróż po Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Pisarz zastosował w niej technikę...

Podobne wypracowania