Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Edward Redliński - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Edward Redliński urodził się 1 maja 1940 we Frampolu niedaleko Białegostoku. Przyszedł na świat w chłopskiej rodzinie. Wieś, w której się wychowywał, była dla niego niezwykle ważna. Poświęcił jej sporo uwagi w swojej późniejszej twórczości.

Redliński jako młodzieniec opuścił wieś i wyruszył do miasta, aby kontynuować naukę. Zamieszkał w Warszawie i rozpoczął studia geodezyjne i kartograficzne na Politechnice Warszawskiej. Następnie uczył się jeszcze sztuki pisania na studium dziennikarskim, także w Warszawie. Po zakończeniu edukacji szybko znalazł pracę i debiutował jako dziennikarz w radiu białostockim. Pisał także do „Gazety Białostockiej” oraz tygodnika „Kultura”. Redliński, choć był wówczas młodym, początkującym artystą, zawsze miał swoje zdanie, którego bronił. Miało to czasem nieprzyjemne skutki. Tak właśnie było w przypadku artykuły, w którym dziennikarz skrytykował partyjne władze białostockie. Wtedy zwolniono go z redakcji „Kultury”. Mimo to nie zaprzestał się rozwijać i pisał nadal swoje teksty.

W latach 1981-1991 Redliński mieszkał i pracował w Nowym Jorku. Było to dla niego trudne doświadczenie. Mężczyzna nie potrafił się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Obserwował innych Polaków...

Podobne wypracowania